Укр
Меню

Як купити нежитлове приміщення в багатоквартирному будинку?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк купити нежитлове приміщення в багатоквартирному будинку?
Як купити нежитлове приміщення в багатоквартирному будинку?

У зв'язку з нестабільною економічною ситуацією в країні все більш актуальним стає інвестування в об `єкти нерухомості. Це надійно і практично, адже їх ціна зростає з плином часу і приміщення можна використовувати в особистих цілях, здаючи в оренду або облаштувавши власний магазинчик. Самим вигідні позиції займає покупка нежилого приміщення в житловому будинку. Щоб розібратися у всіх нюансах даного питання, необхідно розуміти що це за тип нерухомості, для яких цілей він потрібний і розуміти діючі в його відношенні закони.

нежитлові-приміщення-в-багатоквартирних-будинках

Що таке нежитлове приміщення в багатоквартирному будинку

Зазвичай цей тип власності утворюється шляхом переоформлення квартир, знаходяться на рівні першого поверху, в комерційні об'єкти. Сучасні забудовники в місті Одеса здають об'єкти вже разом з виставленими на продаж нежитловими приміщеннями. Їх розташування закладається в планування території ще на стадії проекту майбутнього будівництва. Така нерухомість призначаються для облаштування магазинів, салонів краси, булочних і т.п.

Вимоги до нежитлових об'єктів нерухомості

  • Забороняється використовувати територію в якості об'єкта, забруднює навколишнє середовище або несе загрозу здоров'ю оточуючих (тобто. не можна в житловому будинку розмістити клініку, що спеціалізується на лікуванні інфекційних захворювань або миловарне виробництво);

  • Згідно з чинним законодавством, підприємець зобов'язаний дотримуватися встановленого часовий режим роботи закладу (якщо це кафе або ресторан, закривати його потрібно не пізніше 23.00);

  • Об'єкт повинен відповідати санітарним, містобудівним і протипожежним нормам;

  • Для комерційного об'єкта необхідно забезпечити окремий вхід;

  • Локація може бути тільки на першому поверсі;

  • Зовнішній вигляд об'єкта зобов'язаний відповідати архітектурі будівлі.

Якщо стоїть питання купувати комерційний тип нерухомості чи ні, необхідно визначитися з метою його використання. Однозначне перевага такого інвестування - навіть якщо відкритий бізнес потерпить фіаско, цей тип нерухомості завжди можна здати в оренду і отримувати пасивний дохід. Власникам безумовно вигідніше вести бізнес на своїй території, а деякі спеціально купують кілька об'єктів, щоб отримувати орендну плату.

Як купити нежитлове приміщення в житловому будинку

Найпростіший спосіб - знайти готовий варіант, виставлений на продаж і зв'язатися з власником нерухомості. Щоб було простіше вибирати корисним може виявитися професійний ріелтор, який надасть цілу базу подібних приміщень. Незаперечний плюс цього варіанту - відсутність зайвої біганини по інстанціях.

Що необхідно враховувати перед тим, як укласти угоду:

  • Права на власність повинні належати одному фізичній або юридичній особі;

  • Всю документацію бажано складати в присутності адвоката або нотаріуса;

  • обов'язково наявність довідок про те, що, що послуги за світло і воду вчасно сплачені попереднім власником;

  • У процедурі не повинні брати участь треті особи.

Одеська область активно забудовується і проблем з пошуком і придбанням нежитлових приміщень в цих краях виникнути не повинно.

Як перевести житлове приміщення в нежитлове

інший, складніший спосіб - покупка житлової квартири з її подальшим переоформленням. Відчутний мінус методу - доведеться неабияк помотаться по інстанціях. Для швидкого пошуку підходящої нерухомості допоможе хороша ріелторська контора. Зараз ринок буквально перенасичений різними пропозиціями в цьому напрямку.

Як тільки квартира перейде у власність нового власника, для його переоформлення знадобиться:

  • Заява про намір переведення квартири в протилежний тип;

  • Документи права власності;

  • Заява з БТІ.

Все це відноситься до Департаменту житлового фонду і по закінченні 45 днів видається дозвіл на переведення власності.

Як відбувається перепланування нежитлового приміщення в житловому будинку

перепланування-нежитлового-приміщення-в-житловому-будинку

При виникненні такої необхідності обов'язковим є узгодження перепланування нежитлового приміщення в житловому будинку.Процес передбачає внесення змін до технічні параметри, тому власник повинен:

  • Заздалегідь отримати дозвіл від всіх мешканців будинку;

  • Затвердити майбутній проект у житловій інспекції;

  • Пройти перевірку на відповідність правилам пожежної безпеки та санітарним нормам.

При виконанні ремонтних робіт зазвичай змінюється розташування кімнат і збільшується торгова (робоча) площа.

Підводячи підсумок, можна відмітити, що якщо є можливість, то краще відразу купувати готові об'єкти нежитлового фонду, щоб потім не займатися переоформленням документів і переплануванням приміщення.