Укр
Меню

Як заробити на нерухомості в Україні: способи отримання доходу

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк заробити на нерухомості в Україні: способи отримання доходу
Як заробити на нерухомості в Україні: способи отримання доходу

в 2023 року близько 50% квартир, придбаних в новобудовах - використовується з метою отримання доходу, а не проживання первісного інвестора. Аналогічна ситуація відбувається і на ринку комерційної нерухомості. Олександр Цвігун, експерт з нерухомості в Одесі з більш ніж 25-річним стажем поділиться інформацією, як заробити на нерухомості в Україні.

є 2 основні способи заробітку на нерухомості:

  • покупка житла на етапі будівництва для подальшого перепродажу;
  • покупка житла для щомісячного заробітку на здачі в оренду.

Перший передбачає одноразову прибуток, за рахунок зростання вартості купленої нерухомості. Ціна може вирости, завдяки різним чинникам - починаючи від розвитку інфраструктури навколо, закінчуючи загальним зростанням цін на нерухомість.

Другий - довгостроковий прибуток і гарантовану окупність, питання тільки в часі. Як тільки орендарі проживуть достатню кількість часу в квартирі, орендна плата повністю покриє витрати на покупку і буде приносити прибуток постійно.

Хто інвестує в українську нерухомість?

Приватні інвестори - даний коло осіб, як правило, купує найбільш вигідні однокімнатні квартири. Попит на них ніколи не падає, особливо на оренду. Підбирається житло в місці з розвинутою інфраструктурою, зупинками громадського транспорту та станціями метро. Вкладень потрібно набагато менше, ніж у портфельних інвесторів, але при цьому і загальний дохід пропорційно падає.

портфельні інвестори - зазвичай набувають велику кількість квартир. Починаючи від 2-3 квартир, закінчуючи десятками - може покупатися і весь поверх. При цьому, забудовник може зробити знижку в розмірі 20-30%, що робить таке вкладення максимально вигідним. Дохід витягується тими ж методами, що і у приватних інвесторів (продаж або здача в оренду).

Читайте також: Інвестиції в нерухомість України: основні правила для інвестора

Як отримати дохід з житлової нерухомості в Україні?

перепродаж

Найчастіше дохід виходить за допомогою перепродажу. Велика частина інвесторів вважають за краще надалі продавати квартиру через договір переуступки, за допомогою забудовника. Завдяки цьому вони уникають трансакційних витрат у вигляді реклами, ріелтора, нотаріуса, і інших. При цьому, договір переуступки дозволяє не платити податки. Портфельні інвестори можуть отримати приблизно 50% зі своєю інвестиції, що дозволяє отримати величезні доходи, адже інвестиції є більшими. Приватні інвестори отримують приблизно до 30% чистого прибутку, що прийнятно для покупки житла в невеликих кількостях.

Здача в оренду

Як правило, якщо нерухомість не була продана до введення будинку в експлуатацію, вона здається в оренду. Тримати житло у власному володінні без будь-якого прибутку збитково, через необхідність оплачувати податки, комунальні платежі та інші витрати. Така інвестиція починає втрачати свою вигоду.

Орендодавець перед здачею квартиру робить ремонт, додає обробку і в деяких випадках меблі. Всі дані фактори суттєво впливають на вартість здачі нерухомості в оренду. Якщо квартира має гарний зовнішній вигляд, всю необхідну побутову техніку для проживання, то при наявності попиту термін окупності варіюється в рамках 10-15 років. Інфляція в даному випадку не особливо впливає на прибутковість і орендодавець отримує стабільні гроші довгий час. Найчастіше зустрічається практика, коли орендодавець живе за рахунок зданих в оренду квартир.

Вигода покупки житла в новобудові для заробітку

Варто пам'ятати про знижку, на яку можуть розраховувати портфельні інвестори від забудовника. Вигода полягає в тому, що він отримує в оборот кошти, яких може не вистачати. Тим самим, избегаются зайві кредити і відсотки, які необхідно переплачувати за ним. Розглянемо переваги і недоліки інвестицій в нерухомість, що будується.

переваги:

  • Можливість швидко перепродати. Інвестор може отримати швидкий прибуток, купивши квартиру на одному етапі, і продавши на іншому. При цьому йому не доведеться оплачувати різні витрати, у вигляді податків, комунальних плат та інших витрат.
  • Низький поріг входу. Якщо інвестор не є портфельним, то йому необхідно невелика сума, на яку він зможе купити хоча-б одну квартиру. Отже інвестори не зобов'язані володіти величезними грошима.
  • час окупності. так, як нерухомість купується значимо дешевше, то окупність займає невелику кількість часу. В середньому цей процес займає 3 року. Що за мірками довгострокових інвестицій досить мало.

недоліки:

  • Можлива заморозка будівництва. можливо ситуація, в якій забудовник не матиме коштів для подальшого продовження будівництва і будівництво встане на невизначену кількість часу. Також це можливо і за іншими факторами. Суть одна, вкладення почнуть горіти і люди які бажали швидкого перепродажу будуть змушені деякий час очікувати.
  • Шахрайство з боку забудовника. Досить частий в практиці випадок, коли забудовник збирає гроші інвесторів і пропадає, будівництво в такій ситуації також припиняється. В такому випадку інвесторам загрожує практично повна втрата коштів.
  • Невигідне розташування будівництва з точки зору інфраструктури. В такому випадку квартири можуть довгий час не мати достатнього попиту, і процес отримання доходу може затягнутися.

Заробіток на комерційній нерухомості в Україні

Даний тип нерухомості цікавий для бізнесменів, хто тримається міцно її для розвитку і розширення власних підприємств. але, комерційна нерухомість не менш цікава і інвесторам - для здачі в оренду іншим бізнесменам. Такий варіант вважається довгостроковою інвестицією з великою прибутковістю в перспективі. Для таких приміщень потрібна велика кількість спеціальних дозволів - будівля повинна відповідати всім вимогам безпеки.

Якщо інвестор збирається використовувати в ролі комерційної нерухомості квартиру, то її необхідно перевести квартиру в нежитловий фонд. До таких квартирах також висуваються додаткові вимоги, одне з яких - розташування на першому поверсі будинку.

Проте, в деяких випадках для заробітку на комерційній нерухомості інвестори займаються перепродажем комерційної нерухомості, для них наша редакція підготувала окремий матеріал.

Стаття по темі: Як продати комерційну нерухомість в Україні - поради експерта з нерухомості

Що краще: здавати в оренду або перепродувати?

Все просто - якщо інвестор бажає стабільний дохід протягом багатьох років, то йому необхідно здавати в оренду. У якийсь момент оренда окупить вартість квартири, і він зможе продати її, або отримувати чистий прибуток. Якщо інвестор бажає отримати швидкий прибуток, то варто займатися перепродажем. В будь-якому випадку, варто звертатися до експертів, які допоможуть перевірити всі документи і супроводжуватимуть угоду на кожному етапі, для зниження ризиків.