Укр
Меню

Інвестиції в нерухомість України: основні правила для інвестора

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьІнвестиції в нерухомість України: основні правила для інвестора
Інвестиції в нерухомість України: основні правила для інвестора

Інвестування в українську нерухомість – перспективний напрямок для тих, хто планує примножити свій капітал в довгостроковій перспективі. Все більше українців віддають перевагу даний метод, в заміну стандартним банківським депозитам. Це пов'язано з тим, що таке майно не схильне до інфляції і є надійним капіталовкладенням, хоч і не надприбутковим.

В даному випадку, сума входу велика, тому необхідно ретельно підійти до підбору об'єкта, оцінюючи всі ризики і потенційну прибутковість. У даній статті, експерт з нерухомості зі стажем більше 25-ти років Олександр Цвігун розповість всі тонкощі питання, які будуть корисні як для новачків (з нуля), так і для досвідчених інвесторів.

Основи інвестування в нерухомість

Перед тим, як вкладати накопичені фінанси в квартиру або комерційне приміщення – необхідно побудувати чітку стратегію і поставити зрозумілі цілі. Побудована стратегія допоможе бачити перспективу і очікувані результати.

Задайте собі кілька запитань:

 • Чи готові ви на довгострокове вкладення?
 • Чи володієте необхідною сумою для старту?
 • Чи розумієте можливі ризики при роботі з нерухомим майном?

Якщо на всі ці питання відповідь – позитивний, тоді переходите до наступного пункту.

Типи інвестицій в нерухомість: типи об'єктів і мети

види інвестицій в нерухомість України

На поточний момент інвестування в нерухомість ділиться в Залежно від 2-х параметрів: тип придбаного об'єкта і мета інвестування (тип отримання доходу). Визначившись з цим питанням – залишиться тільки визначитися з самим об'єктом і придбати його.

Існує два варіанти: житлова нерухомість і комерційна. Вони відрізняються як терміном окупності, складністю, так та іншими нюансами, які необхідно знати. У способі отримання доходу також присутній вибір – здавати в оренду або продати через кілька років, за збільшеною ціною. Дані методи можна поєднувати між один з одним.

Інвестування в житлову нерухомість

Цей тип є найбільш популярним і простим з можливих.

До житлової нерухомості відносяться:

 • квартири на первинному і вторинному ринках;
 • будинки, котеджі, таунхауси, дачі;

Оптимальним варіантом буде вкладення в квартиру, яка знаходиться в житловому комплексі на стадії будівництва. Основна причина цього – знижена ціна. Коли ЖК вводиться в експлуатацію, налагоджується інфраструктура – вартість житла в даному будинку зростає. зазвичай, на цьому етапі здійснюється продаж раніше куплених квартир, для фіксування прибутку, але багато також роблять це кілька років по тому.

Прибутковість від інвестування в житлову нерухомість залежить від різних факторів, але в середньому, хорошим результатом вважається 8-10% річних.

Інвестування в комерційну нерухомість

Комерційна нерухомість також користується попитом на ринку України, особливо в великих і курортних містах, таких як Київ, Одеса, Львів. Наприклад, якщо розглядати придбання нерухомості в Одесі – вигідніше буде варіант з приміщенням під кафе або ресторан.

До комерційної нерухомості відносяться:

Здебільшого, комерційну нерухомість набувають з метою подальшої здачі в оренду на довгостроковий період – це найбільш вигідний спосіб повернути вкладення і вийти в "плюс". Важливо пам'ятати про необхідність технічного обслуговування приміщення, капітальні ремонти і податки – це додаткові статті витрат.

Інвестування з метою перепродажу

Суть даного методу полягає в отриманні прибутку на різниці вартості в момент покупки і в момент продажу. З цією метою, зазвичай набувають житлові об'єкти, через підвищений попит на покупку в порівнянні з комерційними (їх частіше знімають в оренду).

основні переваги:

 • найбільш швидкий спосіб повернення інвестицій;
 • висока разова прибутковість;
 • можливість здавати в оренду до моменту продажу;
 • високий попит в крупнонаселенних містах.

Рекомендується в даному випадку купувати квартири в житлових комплексах, які знаходяться на ранньому етапі побудови, поки ціна не встигла вирости. Важливо вивчити всю документацію і законність спорудження, для запобігання подальших проблем.

В середньому, в момент продажу вартість квартири вище від початкової на 20-30%, ця цифра і є приблизною прибутком при перепродажі.

Інвестування з метою здачі в оренду

Для того, щоб отримати вигоду від квартири, важливо підібрати правильний регіон країни і район в місті. Підвищений попит на оренду актуальний для житла біля освітніх установ (коледжі, університети, інститути) за рахунок приїжджих студентів і в туристичних містах (Київ, Львів, Одеса) за рахунок відпочиваючих в сезон.

основні переваги:

 • стабільний дохід при наявності попиту;
 • можливість продажу в будь-який момент;
 • підвищена вартість оренди в курортний сезон;
 • квартира залишається у вашій власності.

Рекомендуємо до прочитання: Як здати квартиру в оренду в Україні: поради експертів

За даними Мінфіну середній термін окупності квартири, яка була куплена для здачі в оренду, станом на 2019 рік – 7 років.

Прибутковість інвестицій в нерухомість

дохід від інвестицій в нерухомість України

Дохід від вкладених коштів в нерухоме майно, залежить від різних факторів. В даному випадку, розглянемо потенційний прибуток при перепродажі житла, купленого в новобудові.

Як було сказано вище, продаючи квартиру після здачі в експлуатацію , яка була куплена в ЖК на стадії котловану, можна отримати прибуток до 30%. але, існують і безліч інших випадків, коли відсоток зростав до 60-70%.

Для прикладу, уявіть ситуацію: в 2023 році була куплена квартира далеко від центру міста, без пішої доступності до метро. через 2 року поряд побудували великий ТРЦ, а через 5 років – станцію метрополітену. При такому розкладі, можна продати об'єкт набагато дорожче, ніж планувалося.

фактори, впливають на вартість житлового об'єкта:

 • район міста, в якій розташований житловий комплекс;
 • наявність базової обробки і ремонту;
 • термін здачі об'єкта в експлуатацію;
 • інфраструктура навколо ЖК;
 • планування квартири, Загальна площа;
 • поверховість будівлі;
 • вид з вікон.

Це базовий перелік, на який необхідно орієнтуватися при підборі, повний список набагато більше. Рекомендуємо звернутися до досвідченого фахівця, який допоможе проаналізувати пропозиції на ринку і вибрати найкращий варіант.

Розрахунок доходу від інвестицій

При розрахунку вартості продажу квартири необхідно орієнтуватися на схожі пропозиції в довколишніх будинках, які вже здані в експлуатацію. Рекомендується спочатку закладати кілька відсотків від вартості на торг. В підсумку, для зразкового розрахунку залишиться відняти суму вкладених коштів (з урахуванням супутніх витрат) від передбачуваної суми продажу.

Додатковим фактором є оподаткування на покупку або продаж квартири – це необхідно враховувати при розрахунку фінальної прибутку.

Рекомендуємо статтю по темі: Податки при операціях з нерухомістю в 2021 році

потенційні ризики – на що звернути увагу?

Оцінка ризиків – найважливіший етап, без якого не можна обійтися при інвестиціях в нерухомість. Пропустивши з уваги який-небудь важливий фактор, можна повністю втратити свої вкладення або просто не отримати % прибутку.

Не варто купувати житло, якщо:

 • є проблеми з дозволом на будівництво;
 • забудовник за статистикою затримує терміни здачі в експлуатацію;
 • будівництво заморожено;
 • інфраструктура в перспективі розвиватися не буде.

Для оцінки ризиків та потенціалу інвестиції – зверніться до нашого експерта, який детально проаналізує наявність негативних факторів в тому чи іншому об'єкті і підкаже, як чинити далі.

підсумки: чи варто інвестувати в нерухомість в Україні?

Навіть не дивлячись на негативну динаміку попиту на покупку житла в Україні в 2020 році – інвестиції в нерухомість є більш стабільними і вигідними в порівнянні з банківськими депозитами.

За даними Міністерства юстиції України – через пандемії купівельна спроможність громадян і попит впав приблизно на 40%, але це створює відкладений попит – коли ситуація буде стабілізована, інтерес українців до нового житла зросте.

попит на житло в Україні

При виборі куди вкласти накопичені фінансові кошти варто враховувати, що НБУ дав прогноз про зниження процентної ставки по депозитах, що робить нерухомість ще привабливішим в цьому питанні.

Для отримання консультації і допомоги придбання нерухомості для інвестиції в Одесі – зверніться за вказаними контактами на нашому сайті, наші експерти допоможуть на кожному етапі: від підбору об'єкта для покупки, до його продажу або здачі в оренду.