Укр
Меню

Безкоштовне житло для біженців в Україні

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьБезкоштовне житло для біженців в Україні
Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року РФ на територію України, безліч людей були змушені покинути свій будинок через можливі або вже активні бойові дії поблизу. У зв'язку з цими подіями, безліч компаній, пов'язаних з нерухомістю, благодійні фонди та інші волонтерські проекти почали надавати можливість отримати безкоштовне житло для біженців в Україні.

На даний момент існують десятки способів знайти дешеве чи безкоштовне житло для ВПО (внутрішньо переміщених осіб). Звернувшись до однієї з них, ви зможете знайти відповідне місце для проживання. Перед пошуком, важливо заздалегідь вирішити, в яку область та місто ви плануєте переїхати на час існуючої загрози.

*Ця стаття також залишається актуальною і в 2023 році, посилання на сервіси пошуків людей, що надають безкоштовне (або за допомогу по господарству) проживання оновлено. Пам'ятайте, своєчасна евакуація може врятувати ваше життя.

Онлайн-карта вільних місць для евакуйованих осіб

Станом на момент публікації статті 69.3% вільних місць для ВПО зайнято (971 тис.), а 30.7% — вільно (430 тис.). Найбільше вільних місць у Чернівецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській та Житомирській областях. Офіс Президента України спільно з “Укрзалізницею” запустили проект “там, де вас чекають» до баз даних сервісу «Табло»., який дозволяє відстежити зайнятість місць для переселенців у кожній області в режимі онлайн.

також, на сайті можна знайти мобільні номери контакт-центрів з питань тимчасово евакуйованих осіб, за якими можна зв'язатись для отримання допомоги з житлом. На 5-ти ключових евакуаційних вокзалах співробітники підприємства “Укрзалізниця” реєструватимуть біженців, охочих отримати безкоштовне житло.

карта завантаженості безкоштовного житла для біженців в Україні

Сервіси пошуку безкоштовного житла в Україні

Нижче наведено список з адресами сайтів організацій, за допомогою яких можна знайти потрібне житло на безоплатній основі для переселенців. Більшість із запропонованих варіантів має на увазі підселення в житло до власника., але можна знайти варіант із самостійним проживанням.

Пошук безкоштовного житла в Україні:

  • https://dopomagai.org/find — децентралізований волонтерський проект “Допомагай”, що надає можливість запропонувати або знайти безкоштовне житло. Зручний пошук та фільтри допоможуть вирішити завдання швидше.
  • https://prykhystok.gov.ua/find - аналогічний державний проект з пошуку безкоштовного житла, також можна надати своє для нужденних.
  • https://mapahelp.me/ - сервіс для пошуку точок по всьому світу, де надають житло чи іншу допомогу для біженців з України.

Ці посилання допоможуть Вам швидко знайти тимчасовий притулок.. також, у разі потреби можна звернутися до місцевих органів самоврядування для отримання волонтерської допомоги (продукти, предмети першої необхідності) і так далі.