Укр
Меню

Як оформити дарчу

Як оформити дарчу

Як правильно оформляється дарча на квартири в Одесі, які вам знадобляться документи і яка служба це робить. Ця стаття протягнуто світло на 4 основних виникають питання.

1. Необхідні документи.

Крім цивільних паспортів дарувальника і обдаровуваного, ідентифікаційний податковий номер, а також квитанції з банку про сплату держмита (оплачується неспосредственно перед укладенням договору дарування), вам знадобиться:

-для дарчим на земельну ділянку: держакт із зазначенням кадастрового номера, а також договір купівлі-продажу (якщо раніше ця ділянка була вами куплений) і оцінка об'єкта.

-для договору на будинок: крім документів на землю вам ще знадобляться документи, підтверджують вашу власність (право власності, купівля-продаж), а також техпаспорт і оцінку на земельну ділянку і будинок окремо.

– для оформлення даврственной на квартиру: правовстановлюючі документи, техпаспорт і оцінка даруємо квартири. Вам знадобиться також довідка про кількість прописаних в квартирі (форма № 1)

Якщо на момент укладення договору дарування, дарувальник була одружена, то йому необхідно також буде необхідно нотаріально завірений дозвіл від чоловіка(і).

2. Що обов'язково вказується в договорі.

Зазвичай договір становить нотаріус. Але при складанні договору обов'язково вказати предмет договору, а також перерахувати всі майнові питання між дарувальником і іншими третіми особами, якщо такі існують. У договорі також вказується точний опис обдарованого майна, термін дії, Права та обов'язки сторін, інше.

3. Де оформляти договір.

Зараз договору дарування на будь-який вид нерухомості оформляються у нотаріуса (приватного або державного залежить від вашого вибору). Реєстрація подарованої нерухомості також відбувається у нотаріуса.

4. Додаткові витрати.

Такі завтрати зазвичай виникають в тому випадку, коли ви даруєте нерухомість не близькому родичу. У цій ситуації сплачується податок в розмірі 5% від оціночної вартості обдарованого об'єкта нерухомості.