Укр
Меню

Податок на спадщину: за що платити податок

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьПодаток на спадщину: за що платити податок
Податок на спадщину: за що платити податок

законодавством передбачається, що успадкована квартира в Одесі повинна обкладатися прибутковим податком. Податок на успадковане майно сплачується безпосередньо особою, яке успадковує це майно.

Видавши свідоцтво про спадщину, нотаріус, який оформляв його, зобов'язаний повідомити податкові органи про отримання спадщини. Після чого, податковий орган надсилає спадкоємцю платіжне повідомлення про сплату прибуткового податку. Термін сплати податку на спадщину встановлюється в межах трьох місяців з моменту отримання цього повідомлення.

На підставі законодавства України про податки до успадкованого майна застосовуються три види ставки прибуткового податку.

1. ставка - 0%. Така ставка податку застосовується, якщо майно отримують спадкоємці першої лінії. До таких осіб належать: батьки, діти (усиновлені діти), чоловік і дружина, батьки чоловіка та дружини, діти чоловіка і дружини. Під нульову ставку також підпадає будь-яке майно, яке було успадковано такими категоріями громадян – інваліди 1 групи, діти сироти, і діти позбавлені батьківського піклування.

2. ставка - 5%. П'ятивідсоткова ставка на податок покладається на спадкоємців, які мають другу і більш ступінь споріднення. Під даний розмір ставки підпадають і не родичі, які сплачують відповідний розмір податку нарівні з родичами всіх черг спорідненості.

3. ставка - 15 %. Встановлюється в тих випадках, коли спадок виходить від нерезидента. При цьому ступінь спорідненості не має значення для визначення процентного розміру ставки прибуткового податку.

До спадщини, яке підлягає оподаткуванню, відносяться: будь-яке нерухоме і рухоме майно, суми, які відшкодовуються за договорами страхування, пенсійні, грошові кошти в готівковому і безготівковому вигляді, різні майнові та грошові сертифікати, об'єкти комерційної власності.

Якщо спадкове майно отримано в грошовому вираженні, то з визначенням суми податку проблем не виникає. Що стосується нерухомого майна, то сума прибуткового податку визначається за вартістю, яка вказана в договорі, але не від його ринкової вартості.

Коли податок на спадщину в термін не сплачено, податковий орган надсилає платнику податкові вимоги погасити податок. Податковий орган з першого дня прострочення за несплату податку, і за кожен її день налічує пеню до повного виконання зобов'язань, а також застосовує штрафні санкції, які регламентуються законодавством і є повністю правомірними.