Укр
Меню

За яких обставин спадкоємця можуть позбавити права спадкування

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЗа яких обставин спадкоємця можуть позбавити права спадкування
За яких обставин спадкоємця можуть позбавити права спадкування

В 2018 році за законодавством України можлива відмова в праві на спадщину за бажанням заповідача в разі порушення спадкоємцем закону.

Отже, якщо вам за заповітом повинна перейти квартира в Одесі, варто пам'ятає про те, що заповідач може позбавити вас спадщини або обмежити у використанні.

Як зазначено в ст.1233 Цивільного кодексу України, в заповіті спадкодавець висловлює своє бажання і волю в разі його смерті, розподіляючи свою власність і права на неї між спадкоємцями. Автор заповіту зобов'язаний зареєструвати його нотаріально для надання йому законної сили. При цьому заповіт, яке було зареєстровано, отримує власний обліковий запис у Спадковому реєстрі. Спадкодавець в подальшому може вносити зміни, проте всі ці правки також повинні бути зареєстровані у нотаріуса.

статтею 1235 ГК України визначено принципи складання / зміни заповіту:

1. Спадкоємцями може виявитися будь-яку кількість людей. При цьому родинні зв'язки і цивільні відносини не мають ніяке вплив.

2. Спадкодавець може викреслити з раніше складеного списку спадкоємців будь-якого, НЕ вказуючи при цьому причини.

3. Будь-які-зміни не обмежують у праві спадкування тих людей, які мають право на спадщину.

4. Права на спадщину людини, якого заповідач по звий волі позбавив спадщини, губляться в тому випадку, якщо ця людина померла до відкриття спадщини. Однак діти померлого спадкоємця можуть претендувати на його частку на загальних підставах.

Які ж підстави можуть бути для позбавлення спадщини (стаття 1224 ГКУ):

1. Якщо претенденти на спадщину навмисно позбавили життя або вчинили замах на життя спадкодавця або ще одного потенційного спадкоємця.

2. Якщо був зафіксований факт, коли, переслідуючи свої інтереси, спадкодавцеві заважали скласти заповіт або внести в нього правки.

3. Якщо батьки свого часу були позбавлені батьківських прав, то батьки в подальшому не мають права спадкування, якщо не було складено заповіт раніше або санкція про позбавлення батьківських прав не була знята до відкриття спадщини.

4. Якщо спадкоємці недостатньо дбали про заповідача. І ці обставини були доведені в суді.

5. Якщо раніше шлюб між подружжям визнаний недійсним, тоді подружжя не має можливості успадковувати один за одним. Однак, якщо подружжю не було відомо про можливі перешкоди для укладення шлюбу, і це було також доведено в суді, то залишився в живих чоловік має можливість претендувати на майно, спільно нажите з померлим чоловіком.

6. Згідно із законом не можуть претендувати без заповіту на спадщину люди, якщо судом доведено, що вони не допомагали при хворобі або старості спадкодавцеві.

інші статті Усі статті
Чого чекати: Як змінився попит на купівлю землі та нерухомості в 2024 році

Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.

Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022