Укр
Меню

Продаж будинків – що потрібно знати для швидкої угоди?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьПродаж будинків – що потрібно знати для швидкої угоди?
Продаж будинків – що потрібно знати для швидкої угоди?

Як продати будинок? Якщо немає достатньої кількості знань і досвіду в сфері купівлі-продажу будинків, необхідно звернутися до професійного ріелтора. Агентство нерухомості «Перша Ріелторська Компанія» пропонує послуги по продажу будинків за короткий термін.

Ріелтор підкаже тонкощі швидкого продажу будинку в Україні і підняття ціни на будівництво. але, незважаючи на його допомогу, є речі, на які необхідно звернути увагу самостійно.

На що звернути увагу при продажу будинку?

У цій статті ми розповімо основні деталі, які необхідно знати продавцеві свого будинку в селі або в місті. Дані практичні поради зібрані досвідченими ріелторами, які провели не один десяток подібних угод.

як продати будинок в селі

Технічний стан будівлі

 • Зовнішній вигляд. Оцінка нерухомості починається внутрішньої і зовнішньої обробки будинку. Це перше, що бачить потенційний покупець. Перед продажем будинку – проведіть легкий косметичний ремонт, який дозволить поліпшити перше враження і зробити об'єкт більш привабливим. Це може підвищити вартість будівлі.
 • несуча система. Після оцінки зовнішнього вигляду – перевіряється несуча система будинку: фундамент і стіни, які складають каркас будівлі. У цих конструкціях неприпустимо наявність тріщин і перекосів. Для запобігання ситуації, коли покупець "збиває ціну" – необхідно усунути подібні несправності.
 • Дах і перекриття. Не менш ретельно покупцем оцінюється стан даху та перекриттів, адже проблеми з ними будуть відразу видно по характерним податком після дощу.

Технічна документація на будинок і прилеглу землю

Професійний ріелтор знає, як продати будинок в селі і перелік необхідної документації. Справа в тому, що документи – це підтвердження права власності на будинок, законність спорудження на землі і розміри ділянки. Оформлення будь-якої угоди починається з перевірки паперів, виходячи з яких проводяться відповідні заміри.

Необхідно зібрати документи про тих. стан будівлі. Ціноутворення нерухомості в селі в першу чергу залежить від року побудови. Висновок про технічний стан нерухомості має містити такі дані:

 • рік побудови будинку;
 • наявність дефектів;
 • ймовірність експлуатації в майбутньому.

важливо! Заборгованості зі сплати за нерухомість – бути не повинно. У процесі складання акту купівлі-продажу враховуйте цей фактор. При наявності великих заборгованостей, покупець може відмовитися від угоди або вимагати відповідного зменшення вартості.

Оцінка ринкової вартості нерухомості

Після перевірки документації на дотримання необхідним нормам, приведення будинку в належний вигляд, проведення косметичного ремонту і усунення всіх недоліків по несучій системі будинку – приходить час до експертної оцінки вартості нерухомості.

Для визначення вартості порівнюють схожі пропозиції на ринку, а також можливість покупки земельної ділянки і будівництва нового будинку.

На вартість будинку з ділянкою також впливає:

 • Матеріал з якого побудований будинок.
 • стан житла, необхідність додаткового ремонту.
 • Цільове призначення ділянок.
 • Площа (в сотках), рельєф і геометрія прилеглої ділянки.
 • Наявність підведених комунікацій: вода, електрика, газ.
 • Наявність прямого виходу до водойми.
 • Інфраструктура біля продаваного будинку.

Якщо всі перераховані вище пункти виграють серед інших пропозицій на ринку – можете сміливо піднімати ціну на будинок. але, пам'ятайте, що навмисне заниження або завищення ціни завжди супроводжується підозрами з боку покупця. Вартість ділянки з будинком повинна бути обґрунтована.

Як вигідно продати будинок?

оцінка вартості будинку

Незважаючи на те, що основні етапи угоди проводить досвідчений ріелтор, особисте спілкування з потенційним покупцем рано чи пізно відбудеться. Тому, всю необхідну інформацію необхідно подати у вигідному світлі. Щоб не відлякати клієнта, необхідно заздалегідь підготуватися – прокручувати в голові переваги будинку в селі.

Наприклад: при продажу дачі – акцентуйте увагу на самоті від міської суєти, наявність альтанки або можливості її побудувати. Любителі лазні оцінять наявність парної на ділянці, а садівники – ділянку під сад або город.

Висновок вигідної угоди безпосередньо залежить від дотримання всіх рекомендацій, описаних вище. Грамотний фахівець допоможе правильним радою для прискорення продажу і підняття вартості. Звернення в ріелторську компанію дозволяє зберегти масу часу і сил.