Укр
Меню

Брудне повітря у Києві: причини, вплив на здоров'я і способи захисту

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьБрудне повітря у Києві: причини, вплив на здоров'я і способи захисту
Брудне повітря у Києві: причини, вплив на здоров'я і способи захисту

На поточний момент в Києві існує величезна проблема - низька якість повітря, обумовлене рядом причин, які на це впливають. кияни побоюються, що після закінчення пандемії Covid-19 вільно зняти маски не вийде. За ступенем забрудненості повітря Київ - один з чемпіонів серед інших міст України. Його отруюють понад 20-ти шкідливих складових, в тому числі формальдегід, діоксиди азоту і сірки, оксид вуглецю. також, часто зустрічаються неймовірні скупчення пилу, які не дають нормально дихати людям. Всі ці проблеми впливають не тільки на запах, який час від часу перетворюється на нестерпну сморід, але і позначаються на здоров'ї киян.

Причини забруднення повітря в Києві

Інтернет-ресурс IQAir, в реальному часі відслідковує стан атмосферного повітря по всій планеті, неодноразово називав столицю України в числі лідерів антирейтингу по його якості. були дні, коли індекс якості повітря тут піднімався до позначки 246 і навіть 344, коли цифра більш 125 вже свідчить про надзабрудненої. Серед інших міст в світі, Київ займає 28-е місце за рівнем забрудненості воздухаТакое час екологи характеризують як нездорове для чутливих груп людей, а громадянам із захворюваннями дихальної системи не рекомендують виходити на вулицю без респіраторів. Чому в Києві повітря брудний – розглянемо основні проблеми, негативно впливають на індекс якості.

Вихлопні гази з автомобілів

Основна проблема полягає в перенасиченості автомобілями, на частку яких припадає 80% шкідливих викидів в міську атмосферу. Київ виявився не готовий до потоку дешевих автомобілів, двигуни яких є причиною утворення близько двохсот токсичних речовин. Термін нейтралізації деяких з них досягає декількох років. Міська ж влада до цих пір не робить якихось істотних дій для зміни ситуації з поганим повітрям в Києві. Якщо тепер в столицях Європейського Союзу, щоб спонукати люди частіше користуватися громадським транспортом, дороги звужують, то в Києві їх лише розширюють. Плюс до того знищують екологічний рейковий транспорт: Зараз тут діє тільки 22 трамвайні маршрути, хоча в 2000-х роках їх було ще 35. Селище 2014 року не побудовано жодної нової станції метро.

Знищення зеленої зони

Заради нового будівництва вирубувалися і вирубуються природні, і навіть рукотворні, насадження. Зараз лівобережна частина міста являє собою суцільний бетон. Девелопери засипали третину київських озер і поставили там нові будівлі, хоча місту вже нічим дихати: його площа зростає, а зелені легені стрімко скорочуються.

промисловий фактор

Якщо раніше основна маса промислових підприємств розташовувалася за межами міста, то з забудовою лівого берега Дніпра вони опинилися поруч з житловими кварталами: ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 щодня викидають в повітря шкідливі оксиди азоту. Незважаючи на безперервні скарги жителів, продовжує отруювати атмосферу сміттєспалювальний завод «Енергія». також, наприклад “Айсум Україна” недавно докладно розглянули проблему вони на Харьковском массиве – причини ті ж самі.

Пожежі

У квітні 2020 року місто задихався від пожеж. Палала трава через недбайливих прихильників сільськогосподарських палів, горіли чорнобильські ліси, диміли численні торфовища, стали завдяки масовій забудові набагато ближче до кордону міста.

Як захистити себе від забруднення повітря?

На поточний момент, серйозних перспектив для зміни положення з якістю повітря в кращу сторону на сьогоднішній день не проглядається. Щодня легким людини потрібно 300-400 літрів кисню. Якщо він стабільно потрапляє туди разом зі шкідливими речовинами - шанси отримати захворювання різко зростають.

Перелік небезпечних хвороб, які можна отримати через забруднене повітря:

  • Астма;
  • інсульт;
  • Ішемія;
  • Онкологія легких;
  • Хронічна обструктивна легенева хвороба;
  • Інфекції дихальних шляхів респіраторного характеру;
  • Серцева недостатність;
  • цереброваскулярні захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ПОЕЗД), від хвороб, пов'язаних із забрудненням повітря, щорічно помирає понад 7 млн людей. Дана цифра є дуже велика, не варто безтурботно ставитися з думкою, що це обійде Вас стороною.

Згідно рекомендацій медиків і експертів в області екології, жителям Києва для захисту здоров'я необхідно:

  • Чи не виходити на відкрите повітря без критичної необхідності, якщо в місті висить смог;
  • Закривати вікна і не користуватися кондиціонерами без фільтрації, коли повітря забруднене;
  • Регулярно проводити вологе прибирання приміщень;
  • Пити більше води - до 2-3 літра щодня для дорослої людини.

Дані рекомендації є основними, якщо є сумніви щодо власного здоров'я - необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Дотримуючись цих порад, ви збережете свої легені і здоров'я від забрудненого повітря в Києві.

інші статті Усі статті
Чого чекати: Як змінився попит на купівлю землі та нерухомості в 2024 році

Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.

Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022