Укр
Меню

Що необхідно знати, залишаючи нерухомість в спадок

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЩо необхідно знати, залишаючи нерухомість в спадок
Що необхідно знати, залишаючи нерухомість в спадок

Передати нерухомість в спадок можна тільки тоді, Якщо ви – законний власник. Передати свої права спадкування нерухомості можна за допомогою трьох нотаріально оформлених документів: безпосередньо заповіту, договору дарування або договору довічного утримання. Розглянемо, що вдає із себе ці документи, і як це відбивається на успадковане майно, а саме нерухомість в Одесі і області .

заповіт

Якщо оформляється заповіт, то немає 100% гарантії того, що спадкоємець отримає заповідане майно в повному обсязі. У разі оформлення заповіту спадкоємців другої черги, то даний документ може бути оскаржений в суді спадкоємцями першої черги.

так, наприклад, спадок було оформлено на онуків, але діти з цим незгодні. так, у судовому порядку, частина успадкованого майна буде передана спадкоємцям першої черги, якими в цьому випадку і є діти.

Заповіт може бути скасовано за бажанням заповідав, змінено або переписано. Актуальним вважається тільки те, що написано останнім і відповідно тільки на його підставі може бути офіційно оформлено спадщину. При цьому заповідав не втрачає права на свою нерухомість. Вона є його власністю до самої смерті. При цьому заповіт максимально захищає всі права власника на нерухомість.

При оформленні заповіту отримати права власності на успадковане майно можна не раніше ніж через шість місяців після смерті заповідача.

Договір дарування

Якщо замість заповіту власник вирішив передати нерухомість в Одесі своїм спадкоємцям за допомогою договору дарування, то він повинен враховувати, що втрачає всі права власності в момент підписання у нотаріуса. При цьому обдаровуваний отримує права власності відразу при реєстрації договору і може розпоряджатися квартирою як йому заманеться.

Старше покоління помилково вважає, що оформивши договір дарування на своїх родичів, вони все також зможуть жити в своїй квартирі і розпоряджатися нею до самої смерті, так як ще залишаються в ній прописані. Це помилкова думка. варто враховувати, що жити вони в ній зможуть тільки з доброї волі обдаровуваного.

Вже є достатньо прикладів, коли недобросовісні родичі викидали старих на вулицю, після того, як останні оформляли на них дарчу, незважаючи, що їм обіцяли турботу і зміст до останніх днів.

Договір довічного утримання

Ще один тип договору, за допомогою якого можна передати свої права власності в спадок. При його укладанні, права власності переходять до набувача в момент реєстрації.

варто врахувати, що розпоряджатися нерухомістю набувач зможе тільки після смерті відчужувача, який в більшості випадків продовжує жити в своїй квартирі. при цьому набувач ще повинен виконати всі умови, які були прописані в договорі довічного утримання.

В цьому випадку у власника більше шансів не виявитися на вулиці і отримати необхідний йому догляд і турботу. При цьому, набувач не може її продати або подарувати третій особі. документ, який дозволяє йому проводити будь-які операції з отриманої нерухомістю – це свідоцтво про смерть відчужувача. Немає необхідності чекати 6 місяців.

Отже, який договір вибрати. Можна підвести короткий підсумок:

– при оформленні заповіту, власник може скасувати його в будь-який момент, або змінити за своїм бажанням. Він все також зможе продати, подарувати або обміняти квартиру, не дивлячись на існуюче заповіт.

– договір довічного утримання передає права власного в момент його підписання. Однак отчуждатель все також може жити в своїй квартирі, не боячись залишитися на вулиці.

– договір дарування абсолютно не захищає права попередніх власників. Договір набуває чинності в момент підписання і передає всі права власності обдаровуваного, який може розпоряджатися нерухомістю. Проживати в квартирі дарувальник може тільки з дозволу нового власника.