Укр
Меню

Як купити квартиру в новобудові?

Як купити квартиру в новобудові?

Сучасні міста забудовуються з приголомшливою швидкістю. Будинки будуються все вище і все швидше, офіси і торгові центри вміщають тисячі квадратних метрів. Вимоги до об'єктів житлової нерухомості також зростають, тому молоді люди вважають за краще купувати своє перше житло саме в новобудові.

Чи вигідно купувати квартиру в новобудові?

Ціна за квадратний метр в новому будинку росте пропорційно в міру будівництва об'єкта. Вартість на початкових етапах робіт і після здачі будинку в експлуатацію може відрізнятися на 30-50%. Закон дозволяє забудовникам реалізувати квартири на, так званому, етапі “котловану”. Однак, усвідомлюючи пов'язані з цим ризики, не всі поспішають купувати квартири до закінчення будівництва.

Купуючи житло на ранніх етапах, немає гарантії, що будинок буде зведений відповідно до затверджених планів і що фірма-забудовник не збанкрутує. Недовіри до інвестування сприяють численні репортажі про шахраїв і довгобудах. Також цей варіант не підходить тим, хто орендує житло і прагне якомога швидше переїхати у власну квартиру.

Купівля квартири в новобудові без обману: міф чи реальність?

Безвідповідальні забудовники і фірми-примари дійсно існують. Через їх неправомірних дій у всьому світі сотні тисяч людей залишилися без грошей і даху над головою. Разом з тим, це не привід відмовити собі в придбанні апартаментів від забудовника.

Щоб убезпечити себе і мінімізувати ризик стати жертвою злочину, до оформлення купівлі-продажу необхідно поставитися з усією відповідальністю і зібрати якомога більше інформації про контрагента перед покупкою. Серед інших заходів експерти рекомендують:

  • перед підписанням договору необхідно зібрати інформацію про фірму-забудовника: тривалість роботи на ринку, кількість зданих об'єктів, наявність судових позовів у виробництві, фінансовий стан та ін.;
  • перевірити наявність усіх дозвільних документів: право використання земельної ділянки, наявність проектної документації, ліцензій тощо.;
  • кваліфіковані фахівці, мають великий досвід на ринку нерухомості, мають усю інформацією про забудовників, тому якщо посередником під час підписання договору виступає ріелторська контора, шанси залишитися обманутим набагато менше;
  • незважаючи на значні знижки при внесенні всієї вартості квартири, краще перестрахуватися і оплатити тільки обов'язкову частину, зберігши підтвердження оплати.

Переваги покупки квартири в новобудові

Ціна за квадратний метр на первинному ринку нерухомості нижче, ніж на вторинному, тому за ті ж гроші часто можна купити велику квартиру. Однак ціна – це не єдина перевага квартири в новобудові.

  1. Планування апартаментів в нових будинках істотно відрізняється від “хрущовок” або навіть квартир десятирічної давності. Ще на етапі розробки проектної документації враховуються потреби майбутніх мешканців: кухні нерідко поєднують з вітальнями, приміщення ванної кімнати роблять більш просторим, облаштовуються лоджії і тераси і т.д.
  2. Під час будівництва використовуються сучасні будівельні матеріали і технології, які не тільки здатні прослужити набагато довше, але і є нешкідливими для здоров'я людини.
  3. В сучасних житлових комплексах величезне значення відводиться облаштування прибудинкової території, будівництва підземних паркінгів та дитячих майданчиків.

  4. Наявність розвиненої інфраструктури. Одеська область є привабливою локалізацією для інвесторів у зв'язку з щорічним зростанням кількості туристів, проте навіть тут забудовники приділяють безліч уваги наявності в окрузі шкільних і дошкільних освітніх установ, зупинок громадського транспорту, лікарень і т.д. При роботі з клієнтом, ріелтор також завжди вказує на такого типу переваги.

Критерії вибору квартири в новобудові

компаній, які виконують будівництво сучасних житлових комплексів з кожним роком стає все більше. На вітчизняному ринку нерухомості функціонують як місцеві фірми, так і фірми з закордонним капіталом. Однак вибираючи житло, орієнтуватися потрібно не тільки на репутацію підприємства.

При виборі апартаментів необхідно враховувати не тільки кількість квадратних метрів, але також зручність планування. Найчастіше трапляється так, що квартири з меншою площею на практиці виявляються більш зручними і практичними.

Незалежно від того, Одеса це чи Київ, наявність промислових об'єктів поблизу має величезний вплив на вартість житла. Має сенс зробити запит до міської ради, щоб переконатися, що в найближчому майбутньому на прилеглій території НЕ будуть зведені заводи або фабрики.

Купівля власного житла – важливий крок, тому варто підійти до підписання угоди з усією відповідальністю, щоб придбання Герасимчука розчаруванням.