Укр
Меню

Як правильно здати в оренду нежитлове приміщення?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк правильно здати в оренду нежитлове приміщення?
Як правильно здати в оренду нежитлове приміщення?

Згідно з чинним законодавством будь-яка фізична або юридична особа, володіє будь-яким нерухомим майном, може розпоряджатися ним за власним бажанням, в тому числі і передати в оренду.

Оренда приміщення – вид майнового договору або угоди, коли нерухомість, що є власністю орендодавця, за плату передається в користування на певний термін орендарю.

При цьому доходи, отримані наймачем в процесі використання даного об'єкта нерухомості, залишаються у нього. Найчастіше такі угоди укладається між організаціями та приватними підприємцями.

Як здати в оренду нежитлове приміщення

Знайти клієнта на об'єкт нерухомості можна і самостійно, але безпечніше скористатися послугами професійного ріелтора і отримати повну юридичну консультацію, що позбавить від великої кількості проблем у майбутньому.

слід уточнити, що в оренду або суборенду можна здати тільки той об'єкт нерухомості, який пройшов реєстрацію в установленому державою порядку, з недобудованим або не введеними в експлуатацію приміщенням це зробити не можна. У власника повинен бути повний пакет документів на власність.

Коли підібраний потенційний орендар на нежитлове приміщення, необхідно прояснити і обговорити наступні питання:

  • Для яких цілей береться в найм цей об'єкт, яким видом діяльності мають намір займатися на цій площі.
  • Чи необхідна зміна перепланування приміщення з нежитловим призначенням, капітальний або косметичний ремонт. Якщо необхідно провести ряд робіт, то їх обсяг і витрати обговорюються заздалегідь і все це оформляється додатковою документом, який є важливою частиною основного договору.

Правила здачі в оренду нежитлового приміщення

Нежитлове-приміщення-в-оренду

Якщо нежитлове приміщення і орендна плата задовольняють вимоги орендаря, то можна перейти до висновку самого договору. Даний документ краще скласти в ріелторської контори за участю юриста. Він складається в простій формі, але слід врахувати такий нюанс:

  • якщо термін дії домовленості менше трьох років, то реєструвати документ необов'язково;
  • у тому випадку, якщо він укладається на термін понад 36 місяців – повинен бути зареєстрований і власник нерухомості зобов'язаний оплачувати податки з отримуваного доходу.

В угоду про оренду необхідно зафіксувати такі моменти:

  • Опис об'єкта нерухомості і його вартість.
  • Вказується термін оренди, умови розірвання договору та його продовження.
  • Обов'язково повинен бути пункт про наступне – чи має право орендар передати об'єкт нерухомості в суборенду і на яких умовах.
  • Визначається для яких видів діяльності буде використовуватися нерухомість.
  • Сума орендної плати. Тут слід врахувати, що з розрахунку на 1 кв.м. площі об'єкта, вона не повинна бути менше, встановленої мінімальної вартості за 1 кв.м. діючу пенсійну систему Одеській області та Одесі. Слід також прописати можливість зміни орендної плати, порядок її індексування.
  • Порядок оплати, спосіб внесення коштів, санкції за прострочення платежів. Так само може бути вказана сума можливої ​​передоплати. Сума страхового платежу.
  • Визначити хто і як буде оплачувати комунальні платежі. Переписати показання лічильників і зафіксувати це в договорі.
  • Визначити порядок підключення або відключення, оплати інтернету, телебачення та інших засобів зв'язку.
  • Зафіксувати такий момент - хто буде проводити ремонт приміщення, якщо він знадобиться. А також ступінь відповідальності наймача за шкоду, принесений своїми діями під час користування майном орендодавця.
  • І дуже важливий пункт – санкції за порушення пунктів договору. Способи врегулювання суперечок.
  • Порядок розірвання домовленості.

Приміщення передається по акту передачі.

розірвання домовленості

розірвання договору про оренду

Для того, щоб жодна зі сторін не зазнала в майбутньому грошові втрати і не була втягнута у судову тяганину, умови розірвання договору до закінчення його терміну дії слід узгодити заздалегідь і прописати зазначені пункти. згідно із законодавством, домовленість може бути розірвана достроково як за бажанням однієї зі сторін, так і за обопільною згодою учасників договору:

  • Якщо обидві сторони згодні достроково зупинити дію договору, то розірвати його можна без додаткових умов і витрат. У цій ситуації сторони не повинні один одного заздалегідь інформувати про таке бажання, між ними формується угоду, на основі якого і буде ліквідований договір.
  • Домовленість можна розірвати через суд з ініціативи однієї зі сторін, у тому випадку, якщо інша сторона в договорі суттєво і багаторазово порушила його умови.
інші статті Усі статті
Чого чекати: Як змінився попит на купівлю землі та нерухомості в 2024 році

Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.

Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022