Укладання договору – крок до мінімізації ризиків і фінансових втрат, пов'язаних з неможливістю оскаржити неправомірні дії з боку власника нежитлового приміщення. Але перш ніж ставити підпис під текстом документа, визначає права і обов'язки сторін операції, що здійснюється, варто уважно вивчити всі подробиці.
Для виявлення недобросовісних орендодавців потрібна перевірка самого об'єкта власності. потрібно дізнатися, чи ведуться судові розгляди, в яких фігурує об'єкт, числиться він в іпотеці, підлягає примусовій реалізації за рішенням виконавчого провадження. Уточнюють і наявність оригіналів документів, які згідно із законом підтверджують дійсне право власності орендодавця на конкретний об'єкт. Без них повноважень для підписання договору у власника немає, тому є сенс попросити співробітників агенства нерухомості підшукати на ринку регіону інший об'єкт.
Ще один нюанс полягає в тому, щоб уточнити право представника орендодавця на підписання договору. Важливо переконатися в тому, що одноосібний виконавчий орган - головний бухгалтер, директор, підписант за дорученням, діє в рамках законодавства і має необхідні повноваження.
Цивільний та Господарський кодекс здійснюють регулювання операціями в сфері оренди нежитлових площ по всій території країни, в тому числі і в Одеській області. Дані законодавчі акти мають головна умова. Вони вимагають, щоб оформлення договору оренди нежитлового приміщення обов'язково здійснювалося в письмовій формі. Для наймачів об'єкта це означає уважність і упередженість по відношенню до власників «квадратних метрів», які пропонують визначити правовідносини в усній формі.
З метою юридично захистити обидві сторони угоди в тексті документа прописують істотні умови договору оренди нежитлового приміщення. Серед них:
Заповнення договору оренди нежитлового приміщення передбачає висвітлення специфіки розірвання угоди, порядок його продовження і ін.
Увага до нюансів, застосування в разі потреби грамотної юридичної підтримки, знання своїх прав дозволять одеським бізнесменам зрозуміти, як правильно скласти договір оренди нежитлового приміщення. Вони зможуть уникнути негативних моментів і захистять себе від недобросовісних орендодавців.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних