Укр
Меню

Як скласти договір оренди нежитлового приміщення?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк скласти договір оренди нежитлового приміщення?
Як скласти договір оренди нежитлового приміщення?

Після запуску нового стартапу або в міру становлення існуючого бізнесу підприємці з Одеси стикаються з потребою в розширенні площі нерухомості, відведеної під складські комплекси, офіси, торгові зони. Оптимальним виходом із ситуації вважається оренда нежитлового приміщення. Ця операція передбачає наявність документального супроводу у вигляді грамотно складеного договору.

складання договору оренди нежитлового приміщення

Як укласти договір оренди нежитлового приміщення без ризику?

Укладання договору – крок до мінімізації ризиків і фінансових втрат, пов'язаних з неможливістю оскаржити неправомірні дії з боку власника нежитлового приміщення. Але перш ніж ставити підпис під текстом документа, визначає права і обов'язки сторін операції, що здійснюється, варто уважно вивчити всі подробиці.

Для виявлення недобросовісних орендодавців потрібна перевірка самого об'єкта власності. потрібно дізнатися, чи ведуться судові розгляди, в яких фігурує об'єкт, числиться він в іпотеці, підлягає примусовій реалізації за рішенням виконавчого провадження. Уточнюють і наявність оригіналів документів, які згідно із законом підтверджують дійсне право власності орендодавця на конкретний об'єкт. Без них повноважень для підписання договору у власника немає, тому є сенс попросити співробітників агенства нерухомості підшукати на ринку регіону інший об'єкт.

Ще один нюанс полягає в тому, щоб уточнити право представника орендодавця на підписання договору. Важливо переконатися в тому, що одноосібний виконавчий орган - головний бухгалтер, директор, підписант за дорученням, діє в рамках законодавства і має необхідні повноваження.

Ключові вимоги до документа

Цивільний та Господарський кодекс здійснюють регулювання операціями в сфері оренди нежитлових площ по всій території країни, в тому числі і в Одеській області. Дані законодавчі акти мають головна умова. Вони вимагають, щоб оформлення договору оренди нежитлового приміщення обов'язково здійснювалося в письмовій формі. Для наймачів об'єкта це означає уважність і упередженість по відношенню до власників «квадратних метрів», які пропонують визначити правовідносини в усній формі.

Розгляд істотних умов

З метою юридично захистити обидві сторони угоди в тексті документа прописують істотні умови договору оренди нежитлового приміщення. Серед них:

  • об'єкт оренди. Визначаючи об'єкт оренди, в тексті наводять зведення на основі таких відомостей - склад і точна балансова вартість майна, конкретні технічні характеристики, адреса.
  • Термін дії. За погодженням сторін визначають термін дії укладеного договору. Фахівці радять учасникам угоди зробити виноску про можливість або неможливість пролонгації документа в автоматичному режимі. Це дозволить уникнути подвійних неточних тлумачень і пов'язаних з ними непорозумінь між сторонами угоди.
  • Орендна плата. При пошуку відповідного об'єкта на ринку Одеського регіону клієнти ріелторської контори приділяють особливу важливість величиною орендної плати. Це легко пояснити, адже від розміру суми, яку потрібно кожен місяць вилучати з обороту фірми, залежить загальний рівень прибутковості підприємця. Щоб зберегти його на високому рівні і виключити ймовірність підвищення орендної плати, протягом терміну дії укладеного угоди, її величину прописують в тексті складеного угоди. Фіксується розмір ставки, умови внесення та повернення, наявність гарантійного платежу та інші фінансові аспекти.
  • Зобов'язання сторін, визначення відповідальності підписантів. Договір складають для того, щоб чітко конкретизувати обов'язки кожної сторони. Приділяють увагу таким подробиць:
    1. порядок врегулювання виниклих суперечок;
    2. перелік зобов'язань і відповідальність за порушення або неналежне виконання;
    3. санкції і неустойки;
    4. особливості нарахування пені за ігнорування зобов'язань по платежах і взаєморозрахунках.

    Заповнення договору оренди нежитлового приміщення передбачає висвітлення специфіки розірвання угоди, порядок його продовження і ін.

  • процедура передачі. Ще одним пунктом істотних умов є встановлення порядку передачі і повернення об'єкта, классифицируемого ріелторами як нежитлового приміщення. Найчастіше сторонам наказують оформлення стандартних актів прийому-передачі, які дозволять захистити їх інтереси в разі критичних непорозумінь.

Увага до нюансів, застосування в разі потреби грамотної юридичної підтримки, знання своїх прав дозволять одеським бізнесменам зрозуміти, як правильно скласти договір оренди нежитлового приміщення. Вони зможуть уникнути негативних моментів і захистять себе від недобросовісних орендодавців.