Займатися будівництвом має право не тільки власник ділянки, але і орендар. Оренда землі підтверджується документами, в яких вказуються всі докладні деталі (термін, доступні можливості і т.д.). Перед тим, як взяти ділянку в оренду під будівництво, слід вивчити його особливості. Виключити володіння землею третіми особами, розбіжність у масштабах, межах (з реальними документами).
Згідно зі статтею № 118 Земельного Кодексу України (пункт 6), земля передається орендарю без торгів з некомерційною метою. Передачу здійснюють місцеві органи самоврядування.
Громадяни мають право просити надати ділянки в наступних випадках:
Орендувати територію під будівництво багатоповерхівок, комерційних будівель в Україні, включаючи Одеську область, доступно на підставі аукціонів. Право орендаря отримує компанія, запропонувала найбільш високу вартість. Попередньо вноситься заставна сума, надається квитанція про оплату.
Щоб орендувати землю в Одесі для зведення приватного нерухомості, досить звернутися в міський, селищна (сільський) порада. Держземагентство попередньо видає план території з зазначенням мети використання. Схема прикладається до заяви. Після розгляду місцевими органами управління прохач отримує відмову або дозвіл. Рішення повинно бути обґрунтованим, наданим в письмовому вигляді. У разі неправомірної відмови його оскаржать в суді.
Вигідним заходом є оренда земельної ділянки під будівництво багатоквартирного будинку. Це дозволяє організації заощаджувати кошти. Закон передбачає надання землі в результаті торгів. Таким чином її отримують в довгострокове користування (на 50 років з можливістю продовження терміну). Аукціон дає ряд переваг:
Правила проведення аукціону відрізняються в кожній області країни і вимагають уточнення.
Після перемоги на торгах підписують договір оренди земельної ділянки під будівництво багатоквартирного житлового будинку. У ньому повинні висвітлюватися всі деталі користування об'єктом:
Ті ж пункти описуються і в разі придбання землі для приватного користування поза аукціоном.
Важливо не помилитися з підбором конкретної ділянки. Надійна ріелторська контора дозволяє виключити можливі помилки. Фахівці детально вивчають територію, здійснюють перевірку документів, виключаючи розбіжності з реальністю. Перед проведенням торгів необхідно ознайомитися з правилами, прийнятими в своїй області. Держава прийняла деякі обмеження щодо територій, доступних для орендарів.
Не можна отримати землю, якщо вона відноситься до наступних об'єктах:
Оренда ділянки під будівництво можлива для громадян країни, нерезидентів, юридичних і фізичних осіб, організацій. Вибирати землю потрібно з числа доступних для зведення об'єкта конкретного типу. Територія повинна бути призначена для будівництва. Слід перевірити наявність кадастрового номера, звірити заявлені параметри з зазначеними в схемі. Попередньо зважують всі плюси, мінуси обраного об'єкта. Потім подають заяву.
Після схвалення прохання про оренду з боку влади прохач звертається в Госгеокадарстровую службу. Після цього проект землевідведення надають в місцеві органи. До моменту затвердження проводиться експертиза. Проект повинен повною мірою відповідати санітарно-епідеміологічним нормативам. Чи не суперечити вимогам закону. Такі питання попередньо вирішує досвідчений ріелтор, володіє необхідними знаннями.
При позитивній експертизі влада стверджує ділянку. На підставі рішення підписується договір. Його реєструють в нотаріальній конторі. Орендар має можливість отримати землю, на користування якою не накладено обмеження. Доступні для забудови вільні площі, які не призначені для інших цілей. У договорі повинні бути чітко обумовлені типи можливих будівель. проблеми неминучі, якщо на землю поширюються права третіх осіб. І в разі порушення законодавства в процесі оформлення об'єкта.
Після закінчення терміну повинно бути передбачено продовження договору оренди земельної ділянки під будівництво. Щоб земля не опинилася виставленої на торги власником або переданої іншим особам, необхідно завчасно вносити оплату. У багатьох випадках не виключається покупка орендованої раніше території. Будь-який відступ від правил тягне негативні наслідки. При порушенні прав орендаря реально відстояти правоту в судовому порядку.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних