Укр
Меню

Які документи знадобляться при продажу квартри

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯкі документи знадобляться при продажу квартри
Які документи знадобляться при продажу квартри

При укладенні договору купівлі-продажу нерухомості в Одесі Вам знадобиться наступний пакет документів

1. Документи про право власності або документ, на основі якого виникли права власності (це можуть бути документи про приватизацію, попередній договір купівлі-продажу, договір дарування та ін.)

2. Кожен учасник угоди повинен мати паспорт, ідентифікаційний податковий номер і свідоцтво про шлюб. Не варто забувати, що власниками нерухомості також вважаються чоловік або дружина власника, якщо нерухомість була придбана в шлюбі.

3. Довідка про кількість прописаних (Форма №1 видається в ЖКС або ОСББ), де обов'язково вказується вік кожного (для уточнення, прописані в квартирі неповнолітні чи ні). Варто відзначити, довідка дійсна 3 дня.

4. оцінка об'єкта. Даний акт необхідний для уточнення розміру податкових зобов'язань при продажу об'єкта. Оцінка необхідна і в разі, коли таких немає і сума угоди не перевищує 150 000 грн.

Техпаспорт не обов'язковий при продажу. Але більшість покупців вважають за краще також отримати цей документ, який візуально відображає майно, що купується.

Якщо в квартирі немає неповнолітніх дітей (власників або прописаних), то перерахований пакет документів є повним і можна укладати договір купівлі-продажу.

Угоди з нерухомістю оформляються нотаріально (операції з продажу, даруванні або відчуження майна). Під час укладання угоди нотаріус також зобов'язаний перевірити наявність арештів (заборон) на продається майно, а також провести реєстрацію прав нових власників в Держ.реєстрі.

Також покупці можуть запросити довідки та квитанції про відсутність заборгованостей по комунальних платежах. Це не обов'язкова вимога і робиться швидше для спокою покупця.