Укр
Меню

Куди вкладати гроші в умовах кризи. банки, нерухомість або золото?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьКуди вкладати гроші в умовах кризи. банки, нерухомість або золото?
Куди вкладати гроші в умовах кризи.  банки, нерухомість або золото?

В умовах розростається фінансової кризи інвестори починають замислюватися про гірше. Їх погляди звертаються до надійних активів.

Новини зі світових фінансових ринків нагадують фронтові зведення. Питання про збереження заощаджень стало актуальним для багатьох українців.

Гроші можуть знецінитися

Нещодавно ми спостерігали стрімке зростання курсу долара. Потім різке падіння. Що стосується стабілізації курсу гривні, то, скоріше за все, це тимчасове затишшя, і рано чи пізно долар знову почне рости в ціні. Якщо знову переводити заощадження в долар, то одні валютні транзакції приведуть до втрати до 15% капіталу. Так, незалежно від ставлення до інших валют, постійно знецінюється. Інфляції піддаються всі світові валюти. Щорічно вони втрачають у вазі від 2 до 10%.

Подібні казуси випливають із самої природи грошей. Адже вони всього лише папір. І їхня купівельна спроможність вимірюється готовністю людей повірити, що вона чогось варта.

Банки не вічні

Вони, хто зберігав гроші в банку, знають про ефемерність найзначніших фінансових інститутів. У хитросплетіннях сучасної фінансової системи десятки мільярдів доларів випаровуються як за помахом чарівної палички ілюзіоніста. Довіра до української банківської системи сильно похитнулося, і українці моментально зрозуміли, що до чого і побігли в банки за своїми грошима, поки їх повністю не зжерла девальвація. А вона все-таки встигла це зробити, тому як була спровокована скажена інфляція, яка обвалила курс майже втричі.

золото

Золото не є засобом отримання швидкого доходу на відміну від депозитів, нерухомості. Для ефективного моніторингу динамічних показників прибутку, одержуваної від інвестування в дорогоцінні метали, слід ефективно працювати протягом тривалого періоду. Ціни на золото продовжують рости. В умовах паніки, купувати золото доведеться за високими цінами. Коли ж криза піде на спад, інвестори почнуть іти з золотого ринку, розпродаючи метал. Ціни на золото неминуче почнуть падати.

Не можна забувати також і те, що цінність золота полягає в його статусі резервної валюти. Його купують держави, для зберігання своїх коштів. До кінця ХVIII століття функцію резервної валюти виконувало срібло. Однак після того, як воно було замінено золотом, срібло швидко знецінилось. Це наводить на думку, що якщо золото втратить статус резервної валюти, воно також втратить інвестиційну цінність.

Нерухомість

За часів Великої депресії (1929-1933 напр.) хтось порадив геніальному акторові Чарльзу Спенсеру Чапліну купувати нерухомість, що подешевшала. Після закінчення депресії ціни на нерухомість стрімко злетіли. Чаплін був вдячний людині, дав безцінний рада, до кінця життя. Таким чином він зміг здорово розбагатіти.

тим українцям, які не довіряють банкам і мають у своєму розпорядженні невеликими заощадженнями, яких не вистачить на покупку нерухомості, економісти пропонують вкладати в себе, насамперед, в освіту.