Укр
Меню

Квартира в новобудові або на вторинному ринку, яку вибрати?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьКвартира в новобудові або на вторинному ринку, яку вибрати?
Квартира в новобудові або на вторинному ринку, яку вибрати?

Перед тим, як купити нерухомість, необхідно визначитися з нюансами. І перший пункт з них стосується новизни житла. Сьогодні ринок пропонує великий вибір квартир за різною вартістю. Але заплутатися нескладно. наприклад, квартира в новому будинку може коштувати менше, ніж вторинка аналогічної площі. І покупці починають підозрювати наявність «підводних каменів». Насправді, на ціну впливають і інші фактори, крім розмірів житлового приміщення. Одеса і Одеська область відрізняються активними темпами забудови, але при цьому є достатня кількість житла зі старого фонду. Тому, щоб знайти воістину стоїть варіант, слід звернути увагу на кожен "плюс" і "мінус" будь-якого з рішень.

Новобудова або вторинне житло

Чим відрізняється новобудова від вторинки?

Під терміном «новобудова»Мається на увазі багатоквартирне житловий будинок, яке може перебувати на будь-якій стадії готовності: від «голих стін» до остаточно готового до заселення приміщення. Квартира в такому будинку ще не зареєстрована на майбутніх власників.

Вторинне житло же на момент продажу є чиєюсь власністю. У цій ситуації можливий факт неодноразової перепродажу. Головна перевага вторічек - це наявність готової інфраструктури: поруч магазини, аптеки, школи і дитячі дошкільні установи, зупинка громадського транспорту - все, що потрібно для комфортного проживання в районі.

Щоб точніше зрозуміти різницю між первинним і вторинним житловим фондом, варто конкретизувати позитивні і негативні сторони кожного з цих видів.

Новобудови

плюси:

  • Сучасне планування: просторі квартири, наявність вантажних і пасажирських ліфтів, сучасні сходові клітки, відповідають нормам пожежної безпеки, і т.д.;
  • Якісно проведені комунікації: новий водопровід, електропроводка, розрахована на використання безлічі приладів, опалювальна система, забезпечує оптимальний температурний режим;
  • Наявність достатньої кількості місць під парковку або гаража;
  • Чистий і доглянута дитячий майданчик.

мінуси:

  • Доведеться викласти чималу суму на ремонт, особливо, якщо купувати квартиру з чорновою обробкою;
  • До ремонту можна приступати відразу ж після того, як здійснилася покупка житлоплощі: нові будинки дають усадку, що може супроводжуватися тріщинами на стінах і стелі, осипання шпаклівки та іншими проблемами;
  • Як правило, якщо будинок знаходиться в будинку, що будується «з нуля» районі, доведеться чекати, поки створять інфраструктуру;
  • Купуючи квартиру на початковому етапі зведення, буде складно оцінити, як вона буде виглядати в готовому вигляді: фото не завжди дозволяють побачити все досить наочно.

Вторинний ринок

плюси:

  • Бачення «реальної картини»: квартира виглядає так, як вона була зображена на фото, які надав продавець або агентство нерухомості;
  • Можливість заселення відразу після покупки;
  • відсутність незручностей, пов'язаних з ремонтом, яким займаються такі ж новосели;
  • Можна задовольнятися вже наявним ремонтом, або ж негайно починати переробляти інтер'єр під себе, без вичікування усадки;
  • Є хоча б мінімальна інфраструктура.

мінуси:

  • Необхідність ретельної перевірки «юридичної чистоти» житла;
  • Старі водопровідні та газопровідні труби, електрична проводка може не витримувати навантаження від сучасної техніки;
  • тісний ліфт, що створює труднощі для сімей з маленькими дітьми: коляска може не поміститися;
  • Не завжди доглянутий під'їзд і територія, прилегла до будинку.

висновок: Переваги й недоліки є як у первинного, так і у вторинного житла. І купувати житло коштує, виходячи з індивідуальних пріоритетів: які ознаки є більш важливими, а які - другорядні для майбутнього власника.

що дешевше: новобудова або вторинка?

Як уже згадувалося, новобудова і вторинне житло однієї і тієї ж площі може мати однакову ціну. Більш того, маленька квартира в благополучному районі може бути дорожче, ніж простора, але знаходиться у віддаленій місцевості або поруч з промисловою зоною, незалежно від того, нова вона чи там вже раніше жили люди. На вартості відбивається віддаленість від центру, престижність району, ціна зведення самих будинків, особливості інфраструктури: мінімальна, або ж буде організовано повне зручність для життя.

Що краще: новобудова або вторинне житло?

Якщо покупцеві не важлива терміновість, є час і кошти на ремонт, доцільніше зупинити вибір на новобудові. Якщо ж потрібно знайти житло максимально швидко, і заселитися туди без необхідності його попередньої підготовки, краще вибирати вторинку. треба врахувати, що в останньому випадку, швидше за все, знадобиться допомога кваліфікованого посередника: ріелтор надасть повне сприяння при підборі квартири, перевірці документації та оформленні договору.

інші статті Усі статті
Чого чекати: Як змінився попит на купівлю землі та нерухомості в 2024 році

Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.

Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022