Ви опинилися щасливим власником спадщини, допустимо будь-якої нерухомості, але правовстановлюючі документи були втрачені, або нерухомість до реєстру внесено не було , що робити?
На початку необхідно звернути увагу на процедуру держ.реєстрацію прав спадкодавця. Якщо реєстрація відсутня, то спадкоємець має можливість звернутися до держреєстратора із заявою про реєстрацію прав власності спадкодавця, яке було отримано останнім за життя.
Реєстрація прав ґрунтується на заяві спадкоємця відбувається шляхом внесення в Держ.реєстрі прав відомостей про спадкодавця з обов'язковим позначенням відомостей про смерть даної особи.
Отже, якщо ваше спадщину – це нерухомість в Одесі, на яку права власності були одержані за життя, але не були правильно зареєстровано за життя, нотаріус перед видачею свідоцтва вносить відомості про право власності спадкодавця на це майно до реєстру шляхом проведення відповідної реєстрації прав власності за заявою спадкоємця.
Існує й інша типова ситуація, яка пов'язана з втратою або пошкодженням документа, який засвідчує право власності на нерухомість.
Тоді спадкоємець для оформлення прав повинен отримати дублікат необхідного документа.
На основі отриманого дубліката, дотримуючись інших вимог, можливо здійснити реєстрацію прав спадкодавця за заявою спадкоємця.
Видача дублікатів свідоцтв прав власності на нерухомість і держактів або прав користування земельних ділянок не передбачена законодавством. Винятком zвляются документи, видані органами приватизації.
При цьому варто відзначити, що в при належній реєстрації прав за життя спадкодавця, додаткової реєстрації і отримання дублікатів документів не вимагається.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних