Укр
Меню

Схема оцінки нерухомості в Одесі

Схема оцінки нерухомості в Одесі

Оцінка нерухомих об'єктів – обслуговування, вимагає від експерта наявності досвіду і компетентних знань. Володіння даними якостями дозволяє співробітникам ріелторської контори видавати висновки про реальну вартість активів за запитом приватних осіб і підприємств.

Там, де необхідно оцінка нерухомості в Одесі?

Балансова вартість об'єкта не завжди відповідає його ринковій ціні. Завдання оцінювача полягає в тому, щоб методично врахувати всі нюанси і коректно прорахувати реальну цінність нерухомості на ринку. Інформація потрібна для безперешкодного проведення наступних операцій.

1. Підписання угод на ринку нерухомості

Купівля-продаж квартир, здача офісних площ в оренду, обмін гаража та інші типові операції на ринку нерухомості Одеської області передбачають проведення оціночних заходів.

2. Оформлення заставного кредиту

Коли особняк або магазин використовується в якості застави в банку, співробітники фінансової установи зажадають від позичальника надати інформацію про ринкову ціну майна.

3. Участь в судових процесах

Судові розгляди, зачіпають тему майнових суперечок, розділу нерухомості між подружжям, запускаються в діловодство при наявності висновків від експерта.

4. Підписання шлюбного контракту

Уникнути розбіжностей при складанні тексту шлюбного контракту дозволить точне володіння відомостями про ціну наявного в розпорядженні молодят майна.

5. Страхові випадки

Послугою користуються під час підрахунку страхових виплат, покладених при виникненні пожежі або затоплення будівлі.

Внесення до статутного капіталу будівлі або споруди, приватизація держжитла, оформлення іпотеки, визначення податкових виплат, прийняття спадщини – ці дії також мають на увазі наявність на руках висновки від експерта-оцінювача.

Експертна оцінка вартості нерухомості: переваги послуги

Наданий експертами акт актуальний не тільки для домовласників. Документ являє інтерес для інвесторів, забудовників, підрядних фірм і кредиторів. Співпрацюючи з ріелторами, замовники розраховують на точний незалежний результат у виданому висновку. Клієнтам відкривається доступ і до інших переваг:

  • стислі терміни проведення експертизи
  • прийнятна вартість
  • точність наданих висновків

Як відбувається оцінка об'єктів нерухомості?

Свою повсякденну роботу ріелтори виконують, спираючись на солідний досвід і володіння методологією. Вони дотримуються наступній послідовності:

Зустріч з замовником послуги

Щоб експерт отримав уявлення про цілі оцінки, специфіку та особливості даного об'єкту, він зустрічається з замовником і обговорює загальні питання.

Робота з документами, вибір методології

Далі слід копітка робота з документами. Оцінювач аналізує надані паперу, і підбирає схему проведення експертизи, застосовуючи в роботі порівняльний, витратний і дохідний метод підрахунку вартості нерухомості.

підсумки

Коли аналітична робота завершена, фахівець зіставляє дані за різними категоріями та складає звіт. Скріпивши документ підписом і печаткою, оцінювач видає експертизу замовнику в обумовлений термін.

В отриманому звіті містяться відомості наступного характеру:

  • дата проведеної оцінки;
  • використовувані в роботі методи підрахунку і порівняння;
  • назва та характеристика об'єкта;
  • вид вартості;
  • величина обчисленої вартості.

Результати вносяться в Єдину базу даних про оцінку. В іншому випадку документ не має юридичної сили і вважається недійсним.

Специфіка взаємодії з замовниками

Перед початком взаємодії сторони складають договір, в якому висвітлені всі аспекти подальшої співпраці. Від замовника потрібно надання пакету документів, в числі яких присутня паспорт, свідоцтво про право власності на об'єкт, а також техпаспорт. У тексті договору міститься інформація про час і дату відвідування оцінюваного об'єкта, визначенні порівняльної бази, фіксована ціна послуги.

Особливості роботи експерта

Проводити оцінку можуть фахівці з сертифікатом встановленого зразка, яким надається доступ до бази даних держмайна. У роботі вони керуються затвердженої Кабінетом міністрів методикою оцінки, розробленої для виключення корупційних схем і зловживань. Вона містить безліч параметрів і рекомендацій.

Керуючись вимогами закону, експерти враховують всі нюанси при оцінці квартир і будинків, земельних наділів, магазинів і офісів. Вони аналізують розташування об'єкта, вік будови, перспективність регіону та інші аспекти, щоб діяти максимально об'єктивно.