Укр
Меню

Чи варто купувати заставну квартиру у банку?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЧи варто купувати заставну квартиру у банку?
Чи варто купувати заставну квартиру у банку?

Заробити на покупку заставної квартири у банку можливо, але не варто чекати цін в кілька разів нижчими за ринкові. В першу чергу потрібно звертати увагу на стан квартири, розташування, ремонт і вже зіставивши ці дані робити остаточний вибір.

як-купити-заставну-квартиру-у-банку

Яким способом можна придбати заставну нерухомість?

  1. Продавцем виступає сам позичальник. Після висунення вимог банку про погашення заборгованості він звертається в банк, для врегулювання даного питання. Отримує дозвіл на продаж квартири з метою закрити борг. В такому випадку продавець буде намагатися встановити ціну відповідно до ринкової. Заощадити гроші на таку покупку вдасться лише в разі, якщо позичальник поспішає отримати гроші в короткі терміни, адже його кредит на момент продажу нікуди не дінеться. Тут можна говорити знижку не більше 15-20%. По суті така угода ні чим не відрізняється від звичайної;
  2. Продавець - банк, в лице ріелтора, отримав спеціальну «акредитацію» на подібні угоди. У такій покупці покупець може як виграти, так і програти, все залежить від цілей банку (прискорений продаж з метою закрити заборгованість і повернути свої активи або продаж за вигіднішою ціною), від професіоналізму самого ріелтора. Тут же розглянемо варіант, коли сам банк пропонує заставну квартиру своєму новому клієнтові. Знижка зазвичай дорівнює 1-2% річних від початкової процентної ставки.
  3. Аукціон. Такий спосіб придбання заставної квартири поки не набув великого поширення, але для покупця він є найвигіднішим. Відбувається такий продаж з однотипного алгоритму. Для виставлення квартири на аукціон потрібно рішення суду, після починається підготовка. Спочатку інформація про продаж квартири публікується на офіційному сайті банку, в засобах масової інформації та сайті судових приставів. Призначається дата проведення аукціону, який може бути проведений, якщо збере не менше 2-х учасників торгів. Торги проводяться стандартним способом: призначення мінімальної ціни (величина встановлюється спеціальної судової комісією за участю банку), після чого учасники збільшують її до того часу, поки пропозиції про підвищення перестануть надходити. іноді знижка може досягати більше 20% від вартості. Такий спосіб ми розглянемо нижче.

Як купити заставну квартиру у банку на аукціоні?

як-купити-заставну-квартиру

Шукати і вибирати заставну квартиру для покупки потрібно уважно, робити це варто тільки на офіційних сайтах і обходити стороною оголошення на торгових майданчиках, можна нарватися на недобросовісні ріелтерські контори, які легко введуть вас в оману.
Треба знати, квартира надходить на торги тільки за рішенням суду, це означає, що інформація про аукціон неодмінно публікується в офіційних джерелах. Якщо ви поставили собі за мету купити квартиру саме таким способом, то перший крок - постійно моніторити офіційні сайти судових приставів і банку.
Часто самі «ласі шматочки» за привабливими цінами розлітаються між «своїми» і зловити такий варіант продажу заставних квартир в Одесі складно, але можна. Організатор прилюдних торгів з законом повинен повідомити про їх проведення не пізніше, чим за 30 днів, але не раніше 60-ти днів в одному з офіційних державних друкованих видань. Проводяться аукціон в тому ж населеному пункті, де знаходиться реалізована нерухомість. Тобто якщо квартира знаходиться в Одесі, то і містом проведення буде Одеса.

Згідно із законом інформація про торги повинна надаватися цілодобово і у вільному доступі.

Чому купити заставну квартиру вигідно?

Придбання заставних квартир в Одесі, як і в інших містах, серед покупців вважається вигідною операцією по ряду причин:

  • Квартира завжди з «хорошою історією». Перед видачею кредитних коштів по іпотеці банк досконально перевіряє нерухомість і тільки після цього схвалює іпотеку;
  • Зазвичай такі квартири знаходяться в нових районах міста і продаються в хорошому стані;
  • Існує думка, що покупка заставної квартири від банку - гарантія низької ціни, набагато відрізняється від ринкової. З останнім пунктом можуть бути нестиковки, все залежить від способу продажу і цілі продавця.

мінуси придбання

  1. Ринок нерухомості практично стабільний і ні господар квартири, ні банк, не хоче допускати великих фінансових втрат, тому не варто чекати великої вигоди, навіть на аукціоні зазвичай можна розраховувати на не більше чим 5-6% знижки;
  2. Заставне обтяження потрібно буде знімати, це відбудеться тільки після отриманням банком грошових коштів в погашення заборгованості. Іноді зняття обтяження може лягти і на плечі нового господаря, а це забирає багато часу і тягне додаткові витрати на папери і нотаріальні послуги.