суборенда - це пряме згоду орендаря на передачу майна у тимчасове володіння і користування суборендарю. Орендар має право укласти угоду про суборенду за умови, якщо орендодавець висловлює згоду і це положення закріплено в договорі.
Закон України 435-V у такий спосіб визначає правовідносини в області суборенди:
Суборенда згідно зі статтею 774 Цивільного кодексу України - це поступка прав за договором третій особі. Правовідносини всіх 3-х сторін повинні бути врегульовані договором:
Угода суборенди повинно відповідати наступним обов'язковим умовам:
Зверніть увагу, умови в угоді не повинні вступати в протиріччя з основним договором.
Якщо сторони досягли угоди, орендар може виконати наступні дії:
Перевага подібної конструкції угоди очевидно. наприклад, для власника великого об'єкта комерційної площі. Надає всі майно певної керуючої компанії. Остання знаходить орендарів на комерційні площі і виконує функції управління об'єктом: підтримка технічного стану, сервіс та обслуговування, виплата податків. Вигоду отримують всі учасники угоди. Власник майна позбавляє себе від трудомістких процесів пошуку клієнтів і обслуговування нерухомості, керуюча компанія безпосередньо працює із залученими суборендарями.
Ще одна хитрість полягає в тому, що дана договірна конструкція дозволяє збільшити щомісячні платежі за умовний квадратний метр. Керуюча компанія розбиває площі нерухомості на невеликі сектори і збільшує оплату. Діє просте правило - легше знайти клієнта на меншу площу.
Рекомендуємо почитати: Як здати квартиру в оренду в Україні?
Можливість поліпшити свої комерційні показники. наприклад, орендодавець погоджується з ремонтом приміщення за рахунок орендаря. Щоб компенсувати витрати, орендодавець пропонує останньому здати частину майна в суборенду. Оплата за таку операцію буде вважатися як компенсація за витрати.
Багато компаній йдуть на цю хитрість. Надаючи суборенду орендарям як додатковий бонус при укладенні договору.
Українці допускають найбільш поширені помилки. Основні ризики лягають на суборендаря. У разі визнання угоди недійсною, саме він втрачає більше всіх. Якщо укладений договір суборенди нежитлового приміщення, суборендар може втратити право повернення всіх нарахованих платежів.
Орендодавець має право в будь-який момент припинити суборенду. Якщо буде встановлено, що договір не відповідає умовам первісної угоди. Про жодні компенсаційні виплати не може йти мови. Зверніть увагу на ще одну помилку. Якщо первинний договір підлягав нотаріальної реєстрації, наступний договір суборенди також підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо умова не дотримана - угода не може бути визнана законною. отже, суборендар втрачає всі внесені орендні платежі і інвестиції виконані в період дії договору.
почитайте статтю: Податки на продаж і покупку нерухомості в Україні
Включайте в текст договору додаткові гарантії. наприклад, виплата компенсаційних витрат для суборендаря. Можна передбачити додаткові вигідні для себе переваги. Якщо розірвано договір, орендар виплачує певні неустойки або витрати. В таких умовах немає нічого поганого, адже до договору суборенди, як правило, суборендар сплачує додатковий депозит. При розірванні основного договору, він може просто згоріти – ця сума не перейде на рахунок орендодавця. Вимагати її в момент розірвання угоди просто безглуздо. Всі платежі з суборенди регулюються окремим договором. Оплата між орендодавцем і орендарем будується на конструкції іншого правочинуі.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних