За два останніх десятиліття громадської думки про професію «ріелтор» сильно змінилося не в кращий бік. Ніде правди діти, і самі ріелтори неабияк підмочили свою репутацію. Справжні і майбутні власники нерухомості впевнені в тому, що агент - нероба, паразит і пробка, бажаючий поживитися за чужий рахунок. Ми вирішили привести п'ять вагомих аргументів на захист ріелторів, адже цей фахівець потрібніше, ніж здається.
Ріелтор знає точну, об'єктивну картину ринку нерухомості. здається, в інтернеті є все. Прямі контакти з продавцями і покупцями, юридичні аспекти купівлі / продажу / оренди нерухомості аж до покрокових інструкцій, адреси реєстраційних установ, контакти з іпотечними банками і страховими компаніями, вільний доступ до оголошень - все це створює ілюзію, що тепер операції з нерухомістю здійснювати просто, а інформаційний посередник в особі ріелтора нікому не потрібен. І все було б правильно, якби агент займався виключно інформаційним посередництвом. На ділі виявляється, що юридична допомога - НЕ рецепт борщу, і навіть покрокова інструкція не гарантує, що рада буде діловою, а що не є небезпечним. виявляється, що прямий контакт з державними органами іноді залишає неприємний осад. Що розібратися в хитросплетіннях банківських продуктів не так-то просто.
І, найголовніше, 70% оголошень - інформаційний та рекламний шум.
Портали, надають бази нерухомості всім бажаючим, заробляють не на якості, а на кількості оголошень. Займатися «чисткою» і видаляти повторювані оголошення різних ріелторів про одне й те ж житло ніхто не буде. Це просто не вигідно: рекламні послуги оплачені, та замовника, як відомо, завжди правий. Про актуальність і правдивості інформації говорити теж не доводиться: чорне видадуть за біле, хрущовку за сталінку, цегла за панель, і нічого нікому за це не буде. Тут-то допомога «посередника в ланцюжку» і буде дуже доречним.
З грамотним ріелтором юридичні помилки при оформленні документів виключені. звичайно, агент - не юрист. Але він знає базові основи права, які дозволили б розпочати роботу з клієнтом, і як можна раніше покличе собі на підмогу юриста. Російське законодавство і судова практика налаштовує масою суперечливих випадків і казусів, тому грамотний ріелтор завжди працює в парі з грамотним «законоведом».
Ріелтор економить час. Щоб знайти пристойну квартиру самостійно, доведеться з'їсти не менше пуда солі і подивитися дюжину варіантів з іржавими ванними і вицвілими шпалерами похилого віку. Якщо справа до цього, звичайно, дійде. Скоріше за все, серйозні проблеми почнуться ще на етапі вивчення якоїсь бази з інтернету. Без агента ви приречені на багатогодинні обдзвони і нескінченний аналіз інформації в мережі. Ось перед вами підбірка однокімнатних квартир, що відповідають вашим вимогам, на одному з порталів. Припустимо, в зазначених випадках вартість 1 квадратного метра - 168,5 тис., 165,7 тис. і 142,1 тис. рублів відповідно. Де правильна ціна, а де навмисно занижена?
Чому об'єкт в одному будинку і на одному і тому ж поверсі продається з різницею в 400 тис. рублів?
адже, швидше за все, мова йде про одну й ту ж квартирі. Кожен об'єкт доведеться «продзвонити», задати список питань і переконатися, що квартира, зазначена в оголошенні, існує в реальності. А тепер уявіть собі список з двох десятків квартир. Скільки потрібно часу на цю роботу? Буде зібрана тільки актуальна інформація, а ще ж треба обробити результати і зробити правильні висновки. Чи зможе непідготовлений користувач правильно прочитати інформацію в базі, актуалізувати оголошення і виявити справедливу ціну? Чи зможе, але на отримання таких знань піде час. Практика показує, що в середньому на покупку квартири йде 7-8 місяців. На збір інформації, аналіз і прийняття правильного рішення непідготовленій людині дійсно потрібно стільки часу. Агент може значно його заощадити, так як всі пропоновані клієнтові варіанти бачив заздалегідь і призводить його вже на все готовеньке.
Ріелтор допомагає діагностувати потреби клієнта і порівняти їх з його фінансовими можливостями. Припустимо, якийсь фахівець зрозумів: щоб заробляти більше, йому доведеться переїхати в інше місто. можливо, він вже отримав пропозицію по роботі, але з яких-небудь причин не планує працювати на новому місці все життя, тому не збирається продавати нерухомість на батьківщині і купувати її на новому місці. Він буде цікавитися орендою. грамотний ріелтор, в свою чергу, без зайвих розпитувань краще за всяку ворожки визначить, що клієнту необхідний простий маршрут до роботи, що різниця між новою зарплатою і орендною ставкою повинна бути очевидно більше, так як він їде заробляти, що в його місцевості свої уявлення про якість нерухомості. Крім того, ріелтор завжди на стороні свого підопічного, захищає його інтереси і спілкується з власниками орендних квартир, розуміючи, як мислить його клієнт і які з його потреб необхідно задовольнити.
Агент - організатор всього процесу. По суті, ріелтор - це універсальний солдат, і в його обов'язки входить не просто знайти / продати / зняти житло. покупець, продавець, співробітники банку, реєстрація, папірці і довідки - агенту до всього є діло. А все, що залишається клієнту - просто прийняти рішення і підписати папери.
Юлія Ісаєва
за матеріалами https://knowrealty.ru
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних