Укр
Меню

Орендна плата нежитлового приміщення та її розрахунок

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьОрендна плата нежитлового приміщення та її розрахунок
Орендна плата нежитлового приміщення та її розрахунок

Зазвичай для розміщення офісу, магазина або складу простіше і дешевше орендувати нежитлові приміщення, а не купувати нерухомість. За користування приміщенням сплачується орендна плата. Орендна плата залежить від вартості об'єкта, яку багато в чому визначають його площа і місце розташування. Тому дуже важливо оцінювати будь-яке майно. Ідеальний випадок - незалежна оцінка і внесення вартості в договір. При проведенні оцінки обов'язково повинно враховуватися, де саме знаходиться об'єкт нерухомості і його забезпеченість різними комунікаціями.

мінімальна-сума-оренди-нежитлового-приміщення

Плата за оренду може:

  • вноситися в різні проміжки часу (обумовлюється в договорі);
  • може вноситися згідно з графіком внесення платежів (він зазвичай додається до договору);
  • залишатися незмінною (якщо графік не складається);
  • при довгострокових договорах, оренда, як правило, періодично переглядається і затверджуватися обома сторонами (позначається вплив інфляції).

Договір між суб'єктами полягає на термін менше 3 років (згідно із законодавством України), при перевищенні зазначеного терміну потрібна реєстрація у нотаріуса. При виконанні всіх умов укладеного договору, його в подальшому можна продовжити.

Іноді в договір вноситься пункт про можливість подальшого викупу нерухомості. В цьому випадку необхідно вносити умови викупу. В рахунок платежу за придбану нерухомість, як правило, вже входить сума, раніше виплачена орендарем при оплаті оренди.

Розрахунок вартості оренди нежитлового приміщення

Розрахунок вартості оренди нежитлового приміщення проводиться на підставі законодавства України про оренду комунального і державного майна. В орендну плату законодавчо не входять витрати на утримання орендованого об'єкта, також не входить і оплата за послуги, що надаються за умовами договору орендарю.

Розрахунок проводиться в такій послідовності:

  • визначається розмір плати за рік (розрахунок проводиться з урахуванням вартості орендованого об'єкта за експертною оцінкою і ставки у відсотках, яка залежить від використання);
  • на підставі річної оренди, встановлюється розмір плати за базовий місяць, розмір фіксується в договорі;
  • розраховується плата за інші місяці з урахуванням базовий місячної орендної ставки;
  • далі проводиться коригування за кожен наступний місяць з урахуванням інфляції.

Якщо приміщення є частиною будівлі, то оцінка вартості може проводитися як безпосередньо для самого приміщення, так і з урахуванням вартості будівлі, в якому воно розташоване. При розрахунках з урахуванням оцінки будівлі, враховується площа займана приміщенням (кв), і площа самого будинку. Якщо оренда проводиться на короткий термін, то на підставі розміру місячної плати розраховується погодинна або добова плата.

Індексація орендної плати зазвичай проводиться один раз на рік в термін, обумовлений договором. Вона залежить від річного індексу інфляції в країні. мінімальна вартість оренди нежитлового приміщення залежить від багатьох складових. У кожному конкретному випадку величина і порядок розрахунку ставок визначаються індивідуально. Річна орендна плата може бути дорівнює навіть 1 грн для організацій, які утримуються за рахунок бюджету держави або місцевого бюджету.

Допомога в проведенні операції з нерухомістю

Провести операцію самостійно складно, буде потрібно знання пропозицій ринку і багато часу на оформлення, а також знання юридичних тонкощів проведення процесу.

При проведенні операції надати кваліфіковану допомогу обом сторонам може тільки професійний ріелтор. Звернутися за допомогою можна до нас. агентство більше 15 років працює на ринку нерухомості, надаючи послуги найвищої якості підприємцям і юридичним особам. Фахівці агентства не тільки підбирають об'єкти, враховуючи побажання клієнтів - партнерів по угоді, але і супроводжують угоди на всіх етапах, проводячи з клієнтами додаткові консультації.

інші статті Усі статті
Чого чекати: Як змінився попит на купівлю землі та нерухомості в 2024 році

Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.

Безкоштовне житло для біженців в Україні

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022