Інвестування в українську нерухомість – перспективний напрямок для тих, хто планує примножити свій капітал в довгостроковій перспективі. Все більше українців віддають перевагу даний метод, в заміну стандартним банківським депозитам. Це пов'язано з тим, що таке майно не схильне до інфляції і є надійним капіталовкладенням, хоч і не надприбутковим.
В даному випадку, сума входу велика, тому необхідно ретельно підійти до підбору об'єкта, оцінюючи всі ризики і потенційну прибутковість. У даній статті, експерт з нерухомості зі стажем більше 25-ти років Олександр Цвігун розповість всі тонкощі питання, які будуть корисні як для новачків (з нуля), так і для досвідчених інвесторів.
Перед тим, як вкладати накопичені фінанси в квартиру або комерційне приміщення – необхідно побудувати чітку стратегію і поставити зрозумілі цілі. Побудована стратегія допоможе бачити перспективу і очікувані результати.
Задайте собі кілька запитань:
Якщо на всі ці питання відповідь – позитивний, тоді переходите до наступного пункту.
На поточний момент інвестування в нерухомість ділиться в Залежно від 2-х параметрів: тип придбаного об'єкта і мета інвестування (тип отримання доходу). Визначившись з цим питанням – залишиться тільки визначитися з самим об'єктом і придбати його.
Існує два варіанти: житлова нерухомість і комерційна. Вони відрізняються як терміном окупності, складністю, так та іншими нюансами, які необхідно знати. У способі отримання доходу також присутній вибір – здавати в оренду або продати через кілька років, за збільшеною ціною. Дані методи можна поєднувати між один з одним.
Цей тип є найбільш популярним і простим з можливих.
До житлової нерухомості відносяться:
Оптимальним варіантом буде вкладення в квартиру, яка знаходиться в житловому комплексі на стадії будівництва. Основна причина цього – знижена ціна. Коли ЖК вводиться в експлуатацію, налагоджується інфраструктура – вартість житла в даному будинку зростає. зазвичай, на цьому етапі здійснюється продаж раніше куплених квартир, для фіксування прибутку, але багато також роблять це кілька років по тому.
Прибутковість від інвестування в житлову нерухомість залежить від різних факторів, але в середньому, хорошим результатом вважається 8-10% річних.
Комерційна нерухомість також користується попитом на ринку України, особливо в великих і курортних містах, таких як Київ, Одеса, Львів. Наприклад, якщо розглядати придбання нерухомості в Одесі – вигідніше буде варіант з приміщенням під кафе або ресторан.
До комерційної нерухомості відносяться:
Здебільшого, комерційну нерухомість набувають з метою подальшої здачі в оренду на довгостроковий період – це найбільш вигідний спосіб повернути вкладення і вийти в "плюс". Важливо пам'ятати про необхідність технічного обслуговування приміщення, капітальні ремонти і податки – це додаткові статті витрат.
Суть даного методу полягає в отриманні прибутку на різниці вартості в момент покупки і в момент продажу. З цією метою, зазвичай набувають житлові об'єкти, через підвищений попит на покупку в порівнянні з комерційними (їх частіше знімають в оренду).
основні переваги:
Рекомендується в даному випадку купувати квартири в житлових комплексах, які знаходяться на ранньому етапі побудови, поки ціна не встигла вирости. Важливо вивчити всю документацію і законність спорудження, для запобігання подальших проблем.
В середньому, в момент продажу вартість квартири вище від початкової на 20-30%, ця цифра і є приблизною прибутком при перепродажі.
Для того, щоб отримати вигоду від квартири, важливо підібрати правильний регіон країни і район в місті. Підвищений попит на оренду актуальний для житла біля освітніх установ (коледжі, університети, інститути) за рахунок приїжджих студентів і в туристичних містах (Київ, Львів, Одеса) за рахунок відпочиваючих в сезон.
основні переваги:
Рекомендуємо до прочитання: Як здати квартиру в оренду в Україні: поради експертів
За даними Мінфіну середній термін окупності квартири, яка була куплена для здачі в оренду, станом на 2019 рік – 7 років.
Дохід від вкладених коштів в нерухоме майно, залежить від різних факторів. В даному випадку, розглянемо потенційний прибуток при перепродажі житла, купленого в новобудові.
Як було сказано вище, продаючи квартиру після здачі в експлуатацію , яка була куплена в ЖК на стадії котловану, можна отримати прибуток до 30%. але, існують і безліч інших випадків, коли відсоток зростав до 60-70%.
Для прикладу, уявіть ситуацію: в 2023 році була куплена квартира далеко від центру міста, без пішої доступності до метро. через 2 року поряд побудували великий ТРЦ, а через 5 років – станцію метрополітену. При такому розкладі, можна продати об'єкт набагато дорожче, ніж планувалося.
фактори, впливають на вартість житлового об'єкта:
Це базовий перелік, на який необхідно орієнтуватися при підборі, повний список набагато більше. Рекомендуємо звернутися до досвідченого фахівця, який допоможе проаналізувати пропозиції на ринку і вибрати найкращий варіант.
При розрахунку вартості продажу квартири необхідно орієнтуватися на схожі пропозиції в довколишніх будинках, які вже здані в експлуатацію. Рекомендується спочатку закладати кілька відсотків від вартості на торг. В підсумку, для зразкового розрахунку залишиться відняти суму вкладених коштів (з урахуванням супутніх витрат) від передбачуваної суми продажу.
Додатковим фактором є оподаткування на покупку або продаж квартири – це необхідно враховувати при розрахунку фінальної прибутку.
Рекомендуємо статтю по темі: Податки при операціях з нерухомістю в 2021 році
Оцінка ризиків – найважливіший етап, без якого не можна обійтися при інвестиціях в нерухомість. Пропустивши з уваги який-небудь важливий фактор, можна повністю втратити свої вкладення або просто не отримати % прибутку.
Не варто купувати житло, якщо:
Для оцінки ризиків та потенціалу інвестиції – зверніться до нашого експерта, який детально проаналізує наявність негативних факторів в тому чи іншому об'єкті і підкаже, як чинити далі.
Навіть не дивлячись на негативну динаміку попиту на покупку житла в Україні в 2020 році – інвестиції в нерухомість є більш стабільними і вигідними в порівнянні з банківськими депозитами.
За даними Міністерства юстиції України – через пандемії купівельна спроможність громадян і попит впав приблизно на 40%, але це створює відкладений попит – коли ситуація буде стабілізована, інтерес українців до нового житла зросте.
При виборі куди вкласти накопичені фінансові кошти варто враховувати, що НБУ дав прогноз про зниження процентної ставки по депозитах, що робить нерухомість ще привабливішим в цьому питанні.
Для отримання консультації і допомоги придбання нерухомості для інвестиції в Одесі – зверніться за вказаними контактами на нашому сайті, наші експерти допоможуть на кожному етапі: від підбору об'єкта для покупки, до його продажу або здачі в оренду.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних