Багато жителів мегаполісів бажають придбати будинок за містом. Але не всі знають, як зробити вдалий вибір і правильно оформити покупку, враховуючи її чималу вартість. Можна піти нижченаведеними рекомендаціями, які суттєво допоможуть в грамотному здійсненні угоди.
На ринку присутні ріелторські компанії, які надають майбутнім власникам заміських будинків, грамотну консультацію при виборі і супроводі угоди. Головне вибрати серед них надійного партнера.
Для цього можна звернутися в відому компанію, тривалий час присутню на ринку, має високий рейтинг і багато позитивних відгуків в соціальних мережах. Такий підхід буде мати істотні переваги покупки будинку, виключаючи будь-яких негативних наслідків. Таким критеріям відповідає агентство «Перша ріелторська компанія», присутнє на ринку нерухомості в Одеській області більш 15 років.
Укладаючи договір з ріелтором, треба пам'ятати, що документи для укладення договору можна доручити підготувати партнеру, але підписати повинен покупець. Тому не зайвим буде дізнатися, що входить в цей перелік і як правильно купити приватний будинок, користуючись послугами посередника.
необхідно пам'ятати, що будинок купується разом із земельною ділянкою, а сам договір оформляється у нотаріуса. Тому продавець зобов'язаний пред'явити оригінальні документи, засвідчують право власності на будівлю разом із земельною ділянкою. Вони реєструються в кадастровому органі (БТІ).
Якщо купується новий будинок, то додається акт здачі об'єкта в експлуатацію, оформлений в належному порядку.
При оформленні договору продавець пред'являє наступні документи:
Покупець повинен пред'явити нотаріусу такі документи:
Щоб придбати заміський будинок для молодої сім'ї, можна скористатися іпотекою. У цій програмі беруть участь багато банків. Кредит видається терміном на 20 років, при цьому його можна погасити достроково без комісій. Перші два роки ставка мінімальна, в наступні періоди фіксована.
Також можна скористатися розстрочкою оплати, яку надають забудовники в Одесі. Зазвичай вона діє на час будівництва, але найбільш заможні забудовники надають розстрочку на 5-7 років. При цьому перший внесок становить від 10 до 50 % повної вартості.
Ще одним варіантом є державна програма України, що дозволяє молодим сім'ям отримувати пільговий кредит через спеціально створений Держфонд. Для цього треба стати в чергу і підготувати певний пакет документів.
Протягом перших двох років після початку масштабного вторгнення ринок нерухомості в Україні зазнав тимчасового застою, проте досить швидко почав адаптуватися до поточних обставин, формуючи нові пріоритетні напрямки.
З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022
в 2023 року близько 50% квартир, придбаних