Укр
Меню

Як купити будинок?

Як купити будинок?

Багато жителів мегаполісів бажають придбати будинок за містом. Але не всі знають, як зробити вдалий вибір і правильно оформити покупку, враховуючи її чималу вартість. Можна піти нижченаведеними рекомендаціями, які суттєво допоможуть в грамотному здійсненні угоди.

Переваги покупки будинку за допомогою ріелтора

На ринку присутні ріелторські компанії, які надають майбутнім власникам заміських будинків, грамотну консультацію при виборі і супроводі угоди. Головне вибрати серед них надійного партнера.

Для цього можна звернутися в відому компанію, тривалий час присутню на ринку, має високий рейтинг і багато позитивних відгуків в соціальних мережах. Такий підхід буде мати істотні переваги покупки будинку, виключаючи будь-яких негативних наслідків. Таким критеріям відповідає агентство «Перша ріелторська компанія», присутнє на ринку нерухомості в Одеській області більш 15 років.

Як правильно купити приватний будинок, користуючись послугами посередника

Укладаючи договір з ріелтором, треба пам'ятати, що документи для укладення договору можна доручити підготувати партнеру, але підписати повинен покупець. Тому не зайвим буде дізнатися, що входить в цей перелік і як правильно купити приватний будинок, користуючись послугами посередника.

необхідно пам'ятати, що будинок купується разом із земельною ділянкою, а сам договір оформляється у нотаріуса. Тому продавець зобов'язаний пред'явити оригінальні документи, засвідчують право власності на будівлю разом із земельною ділянкою. Вони реєструються в кадастровому органі (БТІ).

Якщо купується новий будинок, то додається акт здачі об'єкта в експлуатацію, оформлений в належному порядку.

При оформленні договору продавець пред'являє наступні документи:

  • Цивільний паспорт разом з ксерокопіями сторінок, на яких є записи. У документ повинні бути вклеєні фотографії власника, підтверджують вік в 25 і 45 років. Ксерокопії найкраще зняти безпосередньо в нотаріальній конторі.
  • Згідно з чинним законодавством в Україні з усіма угодами з нерухомістю здійснюються за згодою або присутності чоловіка, навіть якщо він не числиться власником нерухомості. Тому повинен бути наданий його паспорт і ксерокопії сторінок.
  • Якщо будинок будувався в період, коли подружжя було в шлюбі, то необхідно представити згоду чоловіка / дружини на продаж будинку. Коли такого документа немає, то присутність цього члена сім'ї обов'язково. Якщо власник отримав будинок у спадок або в дар до реєстрації шлюбу, то згода і присутність не обов'язково.
  • Якщо будинок будувався, купувався до укладення або в період перебування в шлюбі, то пред'являється свідоцтво його реєстрації.
  • Довідка про місце проживання та склад сім'ї (Ф №3), якщо будинок знаходиться в населеному пункті.
  • При продажу незакінченого будинку, подається документ на незавершене будівництво. Він реєструється в БТІ і вноситься в електронний реєстр.
  • Оригінальний технічний паспорт будинку. В цей документ входять план земельної ділянки, перелік і опис споруд, розташованих на ньому. Паспорт видається і засвідчується місцевим БТІ.
  • Земельна ділянка повинен належати продавцю на праві власності. Це підтверджується свідоцтвом реєстрації місцевому бюро технічної інвентаризації. Якщо ділянка була приватизована, то додається відповідний документ від місцевого органу влади.

Покупець повинен пред'явити нотаріусу такі документи:

  • паспорт, де повинні бути вклеєні фото, зроблені в 25/45 років.
  • Якщо покупець перебуває у шлюбі, то надається оригінал свідоцтва реєстрації.
  • Завірене нотаріусом згода чоловіка або його присутність разом з паспортом.

Як придбати заміський будинок для молодої сім'ї

Щоб придбати заміський будинок для молодої сім'ї, можна скористатися іпотекою. У цій програмі беруть участь багато банків. Кредит видається терміном на 20 років, при цьому його можна погасити достроково без комісій. Перші два роки ставка мінімальна, в наступні періоди фіксована.

Також можна скористатися розстрочкою оплати, яку надають забудовники в Одесі. Зазвичай вона діє на час будівництва, але найбільш заможні забудовники надають розстрочку на 5-7 років. При цьому перший внесок становить від 10 до 50 % повної вартості.

Ще одним варіантом є державна програма України, що дозволяє молодим сім'ям отримувати пільговий кредит через спеціально створений Держфонд. Для цього треба стати в чергу і підготувати певний пакет документів.