Укр
Меню

Як правильно продати будинок в розстрочку?

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк правильно продати будинок в розстрочку?
Як правильно продати будинок в розстрочку?

Ринок нерухомості сьогодні знаходиться в напівсонному стані. І це цілком зрозуміло: криза, низький рівень достатку, нестабільний курс валюти, при цьому ціни на житло залишаються високими. Ще одна причина - банки перестали фінансувати і оформляти довгострокові іпотечні кредити. клієнтів, у яких є вся сума на покупку квартири, котеджу або ділянки в Одеській області менше половини.

Які варіанти вирішення даного питання існують?

Продаж-будинки-в-розстрочку

Що таке розстрочка між фізичними особами та як відбувається її оформлення?

Покупці мають на руках половину або частину від повної вартості об'єкта, виставленого на продаж. Однією стороні потрібно продати, інший - придбати. Виходячи з ситуації, що склалася, ріелтор пропонує продати нерухомість в розстрочку. Такі варіанти пропонуються багатьма забудовниками, гроші вносять на стадії початку будівництва.

Розстрочка між фізичними особами - це стандартний договір купівлі-продажу, в якому є пункти з умови і дати повного розрахунку. Великої різниці в оформленні немає, єдине, покупець не отримує на руки всю суму, вона буде надходити йому частинами протягом певного терміну. У цій ситуації виграють обидві сторони. Але є певні ризики. Про це докладніше.

Як правильно продати будинок в розстрочку продавцеві?

Продавець, укладаючи договір з відстрочкою платежу, ризикує, не менш за покупця. Новий господар може перепродати будинок третім особам, перестати виплачувати щомісячні внески і т.д. Вирішувати проблему доведеться це через суд, а це довго, клопітно, не дешево і немає 100% гарантії позитивного результату.

Перша порада як убезпечити угоду - прописати в договорі, що повне право власності настає після внесення останнього платежу. Другий - умови повернення прописати дуже докладно, враховуючи всі нюанси: порядок, терміни, щомісячну дату і суму до оплати, відсотки, якщо вони передбачені і т.д. При невиконанні умови вказати штрафні санкції або додаткове майно покупця (транспорт, ділянка землі, дача або приватний будинок), який буде передано продавцеві. Якщо угода в іноземній валюті, вказується за яким курсом або в якій валюті відбувається повернення. Варто застрахувати продаваний об'єкт, вказавши певної перелік основних ризиків. Звести ризики до мінімуму і продати будинок навіть в умовах кризи цілком реально.

Чим ризикує покупець?

Як-правильно-продати-будинок-в-розстрочку

Ми докладно розглянули, як продати будинок в розстрочку, з мінімальними ризиками. Купувати також ризикує, віддаючи частину грошей і не стаючи повноцінним господарем житлового приміщення. Одеса - прекрасний курортне місто і стати власником заміського будинку мрія багатьох. Але далеко не у всіх є на руках потрібна сума. Якщо вам пощастило, і ріелтерська контора запропонувала варіанти будинків в розстрочку, не варто відразу втрачати голову від радості. Існує величезна кількість підводних каменів, про які варто знати.

Радимо з'ясувати реальну причину продажу нерухомості з відстрочкою платежу. Запросити документальне підтвердження: якщо гроші потрібні на лікування - довідку з лікарні, на погашення кредиту - кредитний договір і т.д. Якщо таких причин немає - варто насторожитися. Просити повний пакет документів на майбутню покупку: правовстановлюючі документи на будову, на землю, на наявність прописаних людей, пайовиків.

Не рекомендується укладати попередніх договорів, якщо ще залишилися нез'ясовані моменти. При огляді об'єкта нерухомості і його стану, варто порівнювати з останньою довідкою БТІ, а не до договору купівлі-продажу. Можуть бути незаконні будови або перепланування.

Якщо рішення прийнято і все з'ясовано, варто все до дрібниць прописати в договорі, а наступні оплати фіксувати документально. Якщо банківський чек, прописувати призначення платежу, якщо розрахунок готівкою - оформляти розписку. І всі документи зберігати до повного розрахунку й остаточного переоформлення будинку.

пропонуємо Вам ознайомитися: На що дивитися при покупці квартири?

Покрокова інструкція оформлення розстрочки на будинок

  1. Зробити оцінку будинку у професіоналів. Кожна сторона може зробити свою оцінку і порівняти, знайшовши золоту середину.
  2. До оформлення варто залучити кредитного фахівця і юриста. Правильний прорахунок щомісячного внеску і грамотно складені документи це дуже важливо. Варто вказати варіанти вирішення можливих непередбачених ситуацій, скласти не тільки договір купівлі-продажу, а також і акт прийому-передачі.
  3. Перевірити платоспроможність і кредитний рейтинг покупця.
  4. Оформити всі документи відповідно до закону.

Ставайте власниками свого житла, навіть якщо за нього потрібно буде щомісяця вносити гроші. Ви платите за своє, а не за наймане житло, пройде кілька років і ви повноправний господар. Інвестуйте в своє майбутнє.