Укр
Меню

Як швидко продати квартиру – 8 порад від досвідчених ріелторів

Перша рієлторська компаніяБлог про НерухомістьНерухомістьЯк швидко продати квартиру – 8 порад від досвідчених ріелторів
Як швидко продати квартиру – 8 порад від досвідчених ріелторів

Для швидкої і правильної продажу квартири в Україні необхідно передбачити ряд нюансів: стан житла, наявність необхідної документації, красива презентація житла і сама вартість за квадратний метр. Самостійно займатися процесом підготовки та продажу може бути досить складно, особливо якщо досвіду у цих питаннях немає. експерт з нерухомості Олександр Цвігун розповість, що необхідно зробити перед продажем для успішної угоди. Дані рекомендації допоможуть вам уникнути поширених помилок і дадуть розуміння, як підійти до продажу поетапно..

Продавати з ріелтором або самостійно

самостійний продаж квартири

Перш ніж починати активні дії з передпродажної підготовки квартири, необхідно визначитися – будете продавати з ріелтором або без. Кожен з методів має свої переваги: ріелтор допоможе продати швидше, в деяких випадках – дорожче, при самостійній продажу самостійно можна заощадити грошей на комісії.

висновок: вибирати необхідно виходячи зі своїх потреб і можливостей, досвідчений ріелтор візьме комісію, але істотно спростить цей трудомісткий процес для власника і заощадить час. Зробити косметичний ремонт в квартирі

Зробити передпродажний ремонт
передпродажний ремонт квартири

Одна з частих помилок продавців – відсутність уваги до дрібниць. Не обов'язково повністю міняти або "осучаснювати" дизайн квартири, досить поправити дрібні нюанси на зразок відвалюється дверцята на шафці, підклеїти шпалери та інше. Немає необхідності в капітальному ремонті, це навряд чи допоможе отримати більше вигоди від угоди – на це може піти багато часу і грошей. В крайньому випадку можна пофарбувати стіни або переклеїти шпалери.

висновок: для того, хто дивиться житло, проблемні дрібниці – зайвий привід пошукати інші варіанти або збити вартість. Усунути їх набагато простіше і швидше, ніж знову шукати покупця.

Провести генеральне прибирання житла

прибирання квартири

Чистота і порядок в квартирі – важливий показник для кожного покупця. Необхідно провести вологе прибирання всього приміщення, прибрати зайві речі і предмети, випрати штори і вивести плями з м'яких меблів. Як один з варіантів – замовити клінінг у місцевої компанії, це дорожче ніж забратися самостійно, але швидше і ефективніше. При огляді квартири, потенційні покупці повинні отримати візуальне задоволення і не відволікатися на бруд в приміщенні.

висновок: Генеральне прибирання – проста річ, яка допоможе прискорити процес і привернути увагу покупця не тільки на етапі показу наживо, але і на етапі перегляду фотографій в оголошенні про продаж.

Сфотографувати квартиру з різних ракурсів

фото квартири для оголошення про продаж

Після приведення в порядок житла, необхідно зробити красиві фотографії всіх кімнат, включаючи нежитлових. Постарайтеся це зробити при сонячному світлі, відбивши на фото всі переваги Вашої квартири. Фотографій не повинно бути мало – такі оголошення викликають недовіру у покупців, вони можуть думати, що ви приховуєте недоліки і навіть не подзвонити для запису на перегляд.

висновок: роблячи фотографії Показати кожну кімнату і її переваги, акцентуйте увагу на привабливих особливостях житла, створіть атмосферу сімейного затишку на фото. Таким чином, ви отримаєте набагато активнішу реакцію.

Розмістити оголошення про продаж квартири

оголошення про продаж на сайтах нерухомості

Наступний крок – розміщення оголошень на спеціальних сайтах з нерухомістю. Намагайтеся зробити максимально повний опис переваг і особливостей житла: починаючи від інфраструктури, закінчуючи станом меблів і техніки. Важливо подавати оголошення на всіх сайтах, в тому числі і на локальних у Вашому місті. Багато сайтів пропонують додаткові послуги, крім стандартного розміщення: функція VIP-оголошень, підняття в ТОП і так далі.

список сайтів, де можна подати оголошення про продаж квартири: OLX, DOM.RIA, Безкоштовно, Ріелтор, Увага, Місто, Est!, 100Realty і безліч інших.

висновок: розміщувати оголошення необхідно всюди, де тільки можна – ніколи не знаєш, звідки з'явиться твій покупець. Не варто оплачувати доп. послуги сайтів на довгий час відразу – спочатку спробуйте на короткий період і оціните ефективність послуг.

Підготувати необхідні документи для продажу

збір документів

Один з найскладніших етапів – зібрати потрібні документи. Це необхідно робити заздалегідь, на випадок якщо покупець знайдеться, щоб не зволікати з проведенням угоди. На збір документів може піти не один день, а бажає придбати вашу квартиру за цей час може підшукати варіант трохи краще.

висновок: займайтеся цим питанням заздалегідь, можете попросити допомоги або консультації у ріелтора по документації – він пояснить, що і як швидше зробити.

Демонстрація квартири покупцям

показ квартири покупцям

Даний етап останній перед самим продажем, на ньому важливо сконцентруватися і продемонструвати покупцям квартиру в кращому світлі. Почати необхідно з пунктуальності і дотримання домовленості – не затримуються на показ, якщо проживаєте в іншому місці, також люди не люблять коли перегляди переносять. Під час демонстрації необхідно бути відкритим і товариським, відповідати на всі питання покупців.

висновок: для успішного продажу важливо не тільки показати, наскільки квартира вигідна і хороша для покупки, але і розташувати довіру покупців до себе.

Укладення договору купівлі-продажу квартири

укладення угоди і підписання договору купівлі-продажу

Для укладення даного договору рекомендуємо скористатися перевіреним нотаріусом, який допоможе правильно оформити договір і провести операцію. Зверніть увагу на сам зміст договору, уважно перечитайте перед підписанням. Запропонуйте покупця оплатити послуги нотаріуса навпіл – так ви зможете трохи заощадити коштів. Не забувайте про необхідність сплати податків при проведенні операцій з нерухомістю.

висновок: укладати такі угоди рекомендується виключно при супроводі досвідченого і перевіреного юриста / нотаріуса, який допоможе уникнути неприємностей надалі.